Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi - Son Dakika

Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi

06.02.2022 15:19

- Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi Ayı Silva'nın 3. yaşına pasta yiyerek girdi Çekmeköy'deki hayvanat bahçesinde ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi yapıldı.

- Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi

Ayı Silva'nın 3. yaşına pasta yiyerek girdi

İSTANBUL - Çekmeköy'deki hayvanat bahçesinde ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi yapıldı. 380 gram ağırlığında prematüre olarak doğan ve yapılan müdahaleler sonrası hayata tutunan bozayı Silva 3. yaşını pasta yiyerek kutladı. Silva'yı doğum gününde yalnız bırakmayan çok sayıda vatandaş, çocukları ile birlikte hayvanat bahçesinde buluştu. Bozayı Silva'nın doğum gününde renkli görüntüler oluştu.

Çekmeköy'deki hayvanat bahçesinde ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi yapıldı. 2019 yılında henüz 7 aylıkken dünyaya gözlerini açan Silva, doğduğunda 380 gram ağırlığındaydı. Annesi tarafından gömülmek üzereyken bakıcıları tarafından kurtarılan minik Silva, kutlanan doğum günüyle 3. yaşına girdi. Hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından Silva'ya ait olan alan, balon ve 'İyi ki doğdun' yazılarıyla süsledi. Silva'yı doğum gününde yalnız bırakmayan çok sayıda vatandaş ise çocuklarıyla birlikte hayvanat bahçesini ziyaret etti. Ayı Silva pastasını yerken renkli görüntüler oluştu. Doğum günü kutlamasına katılan vatandaşlar fotoğraflar çekerek o anı cep telefonu kameralarıyla ölümsüzleştirdi.

"Silva'mız 3'üncü yaşına girdi"

Silva'nın doğum gününde konuşan Hayvanat Bahçesi yetkilisi Burak Memişoğlu," Silva 380 gram prematüre olarak 31 derece vücud ısısıyla doğmuş olmasına rağmen nadir olan bir ayı türümüz. Silva'nın bugün 3.yaşını kutluyoruz. Her yıl farklı bir coşkuyla kutlandı. Silva 3 yaşında olmasına rağmen hala evcil ve hala eğitimli bir ayıdır. O güzel yüreğinden ve merhametinden hiçbir şey eksilmemiş, adeta vahşileşmemiş bir türümüz. Bugün sömestr tatilinin son günü olmasıyla birlikte tüm çocuklarımla ve tüm misafirlerimize bu güzel anı yaşatmak istedik. İnsanlar hiçbir farkı olmayan canlı türlerimize burada çok farklı bir ilgiyle, tedavileri, bakımları, beslemeleri ve burada ki yaşam alanlarına kadar tüm özen ve özveriyi göstermekten bizde mutluyuz. Silva'mızın yeni yaşını daha güzel günlerde kutlamamız dileğiyle" dedi.

"Silva baya büyümüş"

Doğum gününe katılan Yusuf Aslan, "Bugün burada çok mutluyuz, çok eğlendik. Eğlenmeye devam ediyoruz. Silva'nın doğum gününü gördük. Silva baya büyümüş" diye konuştu.

"İkimizinde nice seneleri olsun"

Ayı Silva'nın doğum gününe katılan Mustafa Bayarlar, " Dün benim doğum günümdü bugün de Silva'nın doğum günü. Ben 35 yaşına bastım. Silva'da bugün 3'üncü yaşına girdi. Çok mutluyuz ikimize de nice seneleri olsun." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri | Kız çocuklarına yardım eden Haydar Can'ı öldüren sanıklar için 'yaş' kararı Son dakika haberleri | Kız çocuklarına yardım eden Haydar Can'ı öldüren sanıklar için 'yaş' kararı Gaziantep Hayvanat Bahçesi sakinleri buzlu kokteyllerle serinliyor Gaziantep Hayvanat Bahçesi sakinleri buzlu kokteyllerle serinliyor OMÜ İletişim Fakültesi 2021-2022 döneminde 190 mezun verdi OMÜ İletişim Fakültesi 2021-2022 döneminde 190 mezun verdi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ayı Silva'ya 3. yaş günü sürprizi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement