Aylin'in Davası - Son Dakika

Aylin'in Davası

27.06.2008 01:37
Aylin'in Davası, System.String[]

Almanya'da Geçen Kasım Ayında Eski Eşi Tarafından Çalıştığı İşyerinin Soyunma Odasında Ekmek Bıçağı ve Çakıyla Yüzü Tanınmayacak Bir Şekilde Doğranan Aylin K.'nın Duruşması Önceki Gün Başladı. Saldırı Sonrasında Komaya Girdiğinde Kendisine Yüzde 30 Yaşama Şansı Tanınan Aylin Korkmaz, "Eski Eşime Korkum Olmadığını Göstermek İstiyorum.

Almanya’da geçen kasım ayında eski eşi tarafından çalıştığı işyerinin soyunma odasında ekmek bıçağı ve çakıyla yüzü tanınmayacak bir şekilde doğranan Aylin K.’nın duruşması önceki gün başladı. Saldırı sonrasında komaya girdiğinde kendisine yüzde 30 yaşama şansı tanınan Aylin Korkmaz, "Eski eşime korkum olmadığını göstermek istiyorum. Hedefine ulaşamadı. Yüzüm paramparça olsa da hayat yine de güzel" diyor.

ADI Aylin. Aile içi şiddet gören, hayatla baş edebilmek için ayaklarının yere daha da sağlam basması gerektiğini bilen sayısız kadından biri o. Zaten Aylin’i (35) ölümün eşiğine getiren de eski kocasını bir canavara dönüştüren de bu çalışma arzusu olmuş. Mehmet Korkmaz (49), geçen kasım ayında ’namusum’ dediği Aylin’i işyerinde bıçak darbeleriyle delik deşik etti. Önceki gün Baden-Baden’de başlayan davada sanık koltuğuna oturan koca, tüm yaptıkları yetmezmiş gibi, bir de "Bizim kültürümüzde aile içi kavga ve tartışma vardır" diyerek kendisini haklı göstermeye kalktı.

Mehmet ile henüz 18 yaşındayken Aylin’in yolu kesişti. Annesi ve Mehmet’in dayısı iki genci birbirine münasip görmüştü. Oysa Aylin, Almanya’da yetişmiş bir genç kızdı. Mehmet, Kürt kökenli bir sığınmacıydı. Alman bir kadınla yaptığı evlilik kısa sürmüştü. Babası, "Bu kız bizim için çok modern" diyecek olmuş, Mehmet kulak asmamıştı. Başlangıçta herşey güzeldi. Aylin, eğitimine devam edip tercüman olmak istiyordu. Mehmet ise para kazanma peşindeydi. Derken çocuklar dünyaya geldi. Evliliğin altıncı yılında ise kavga ve dayak başladı. Aylin, 24 yaşında ve üç çocuk annesiydi.

Öldü diye bıraktı

2007 yazında boşandılar. Ekonomik nedenler yüzünden bir süre aynı evi paylaşmak zorundaydılar. Sonra Aylin, devlet görevlilerin de yardımıyla Mehmet’i evden uzaklaştırmayı başardı. Mahkeme kararıyla Aylin’e yaklaşmaktan men edilmişti ama "Kafanı uçuracağım" diye tehdide devam ediyordu. Baden-Baden otoban tesislerinde çalışan ikilinin vardiyaları da birbirlerini görmeyecek şekilde düzenlendi. Korkunç saldırı ise 17 Kasım tarihinde gerçekleşti. O gün Mehmet’in izin günüydü, yine de işe geldi. Aylin, tam o sırada mola vermiş, dinlenme salonuna gidiyordu. Mehmet, saçlarına yapıştığı gibi genç kadını, soyunma odasına sürükledi. Aylin, çığlık çığlığa bağırıyor, ama kimsenin elinden birşey gelmiyordu.

Mehmet’in gözünü kan bürümüştü. Elindeki ekmek bıçağını ve çakıyı, Aylin’in yüzüne, boynuna ve göğüslerine saplıyordu. Kadının kafasını duvardan duvara çarpan Mehmet, soyunma odasından çıktığında gayet soğukkanlı görünüyordu. Eski karısının işini bitirdiğinden emindi. Aylin 26 bıçak darbesi almıştı, bazılarının derinliği 12 santimi buluyordu. Hastaneye kaldırıldığında yüzde 30 yaşama şansı biçti doktorlar. Genç anne ise çocukları için hayata tutundu. Şimdi yüzündeki 250 dikişin iziyle aile içi şiddet gören kadınların yüzü oldu.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Aylin'in Davası - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Bursa'yı ayağa kaldıran olay! Kardeşinden çaldığı kamyonla dehşet saçtı CNN'in ele geçirdiği gizli belgelerde Çin'in yanlış bilgiler paylaştığı iddia edildi İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti