Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi - Son Dakika

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi

05.02.2019 19:11

Adana'da burun ameliyatı olduktan sonra rahatsızlanarak hayatını kaybeden Leyla Sönmez'in arkadaşı Çilem Doğan, aynı doktor tarafından ameliyat edildiğini ve benzer sorunlar yaşadığını belirterek, Leyla'yı ameliyat kararından vazgeçirmeye çalıştığını söyledi.

Adana'da kendisine şiddet uygulayıp, fuhşa zorladığı iddiasıyla kocası Hasan Karabulut'u öldüren Çilem Doğan, Türkiye'de günlerce konuşulmuştu. Çilem Doğan'ın, Adana'da burun ameliyatı olduktan sonra hayatını kaybeden Leyla Sönmez'in arkadaşı olduğu ve ameliyattan önce Sönmez'i uyardığı ortaya çıktı.

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi

AMELİYAT MASASINDAN KALKAMADI

Adana'da burnundaki et nedeniyle rahat nefes alamadığı için özel bir hastanede ameliyat olan 23 yaşındaki Leyla Sönmez, ameliyatın ardından rahatsızlandı. Leyla Sönmez, daha sonra kaldırıldığı yoğun bakımda doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Dün Leyla'nın cenazesi, yapılan otopsinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'ndan alınarak, Ceyhan'da toprağa verildi.

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi
Çilem Doğan

LEYLA'YI AMELİYAT OLMAMASI İÇİN UYARMIŞ

Adana'da eşi Hasan Karabulut'u tabancayla vurarak öldürmekten 15 yıl hapis cezasına çarptırılan ve sonrasında 50 bin lira kefaletle serbest bırakıldıktan sonra gündeme gelen Çilem Doğan da acılı aileyi teselli etti. Leyla Sönmez'in arkadaşı olan Çilem Doğan'da Leyla'nın ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. M.S.A. tarafından yaklaşık 2 ay önce aynı operasyonu geçirdiğini söyledi. Ameliyat olduktan sonra geçmeyen ödemleri nedeniyle doktoruna başvurduğunu ifade eden Çilem Doğan, Prof. Dr. M.S.A.'nın kendisiyle ilgilenmediğini, benzer tutumu Leyla'ya da sergilediğini iddia etti.

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi

"YAŞADIKLARIMI ANLATARAK VAZGEÇİRMEK İSTEDİM"

Leyla Sönmez'in yanına gelerek burun ameliyatı olmak istediğini söylediğini ve kendisinin de burnundan ameliyat olduğunu, çok sıkıntılı dönemler geçirdiğini anlatarak vazgeçirmek istediğini belirten Çilem Doğan, "Leyla, okuduğu üniversitede mezuniyet törenine gidecekti. Ben de bunun küçük bir operasyon olsa bile çok zor bir süreç olduğunu anlattım. Süresinin kısıtlı olduğunu ve ameliyatını ertelemesini istedim. Ama Leyla, burnunun tek tarafının tıkandığını ve uyumakta güçlük çektiğini anlattı. Daha sonra gidip ameliyat olmuş. Ben Leyla'nın ameliyat olduğunu ve kötülendiğini çok sonradan öğrendim" diye konuştu.

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi
Leyla Sönmez

"DOKTOR BENİMLE OLDUĞU GİBİ LEYLA'YLA DA İLGİLENMEMİŞ"

Çilem Doğan, Aralık ayında ameliyat olup burnundaki tamponlar alındıktan sonra çok ciddi ödem problemleriyle karşılaştığını ve hala ilaç kullandığını ifade ederek, "Ben de Leyla ile aynı doktor tarafından ameliyat edildim. Ameliyatımdan sonra doktorun yanına gittiğimde benimle ilgilenmeyip, ödem problemlerinin kendisiyle alakası olmadığını söyleyerek, beni cildiyeye yönlendirdi. Ameliyatı yapan kendisi ama ben sorunumu cilt doktoruyla çözdüm. Leyla'nın ailesiyle görüştüğümde onun da aynı şeyleri yaşadığını öğrendim" şeklinde konuştu.

Leyla'nın ameliyatın hemen ardından annesi Fener Sönmez'e çok kötü olduğunu ve midesinde yanma olduğunu söylemesi üzerine doktorun, "Burunla midenin ne alakası var? Senin kızın naz yapıyor" dediğini belirten Çilem Doğan, "Bunu duyunca bana yaptığı muamelenin aynısını Leyla'ya da yaptığını anladım. Benim de o doktorla yaşadığım sorunların aynısını Leyla da yaşamış. Aradaki tek fark, ben ölmedim" dedi.

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi

"DOKTORUN SESİ ÇOK GÜZEL GELİYORDU"

Leyla Sönmez'in daha önce de burnundan bir operasyon geçirdiğini ancak nefes alma probleminin giderilmediğini de dile getiren Çilem Doğan, "Önceki operasyonunda çok küçük bir işlem yapılmış. Hatta onun esprisini bile yaptık, 'Abla paramız boşa gitti' dedi bana. Bu kez ciddi şekilde nefes alamadığını ve ameliyat olmakta kararlı olduğunu söyledi bana. Sonra da olanlar oldu zaten. Leyla yoğun bakımda yatarken, hastane bahçesinden doktoru telefonla aradım. Benimle konuşurken sesi çok güzel geliyordu. Bana 'Çilem sana da aynı operasyonu yaptım. Sende bir şey olmadı' dedi. Ben de ölümcül olmasa da aynı sorunları benim de yaşadığımı, sonra sıkıntılarımı kendi çabalarımla çözdüğümü söyledim" dedi.

Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi

ÇİLEM DOĞAN KİMDİR?

Adana'da kendisine şiddet uygulayıp, fuhşa zorladığı iddiasıyla kocası Hasan Karabulut'u (33) öldürmekten 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Çilem Doğan Karabulut, 50 bin TL'lik kefaletle 'adli kontrol şartı' ile tutuklu bulunduğu Tarsus Kapalı Kadın Cezaevi'nden tahliye edilmişti. Çilem Doğan'ın davası Türkiye'de gündem olmuş günlerce konuşulmuştu.

YORUMLAR (2)
500
Kimliksiz ilaç yazdırmak isteyen baba ve 2 oğlu, sağlık çalışanlarına saldırdı Kimliksiz ilaç yazdırmak isteyen baba ve 2 oğlu, sağlık çalışanlarına saldırdı Gülfem Saydan Sanver kimdir? Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, nereli? Gülfem Saydan Sanver mesleği nedir? Gülfem Saydan Sanver kimdir? Gülfem Saydan Sanver kaç yaşında, nereli? Gülfem Saydan Sanver mesleği nedir?
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türkiye'nin Günlerce Konuştuğu Çilem Doğan, Ölen Leyla Sönmez'i Ameliyattan Önce Uyardığını Söyledi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement