Yine Göçmen Faciası! Ege Sahilinde 20 Ceset Kıyıya Vurdu - Son Dakika

Yine Göçmen Faciası! Ege Sahilinde 20 Ceset Kıyıya Vurdu

05.01.2016 12:03
Yine Göçmen Faciası! Ege Sahilinde 20 Ceset Kıyıya Vurdu

Jandarma, Ege sahillerinde 20 sığınmacının cesedini buldu. Kıyıya vuran cesetler arasından çocuklar da var.

Jandarma, Ege sahillerinde 20 sığınmacının cesedini buldu. Kıyıya vuran cesetler arasında üç çocuğun da bulunduğu kaydedildi.

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne bağlı Altınova Mahallesi'ndeki Martı Sitesi sahiline şu ana kadar çoğu çocuk olan 13 kaçak göçmenin cansız bedeni vurdu. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken bir facia haberi de İzmir'in Dikili İlçesi'nden geldi. Dikili'nin Kumburnu mevkiinde kıyıya cocuk ve kadınların da bulunduğu 7 mültecinin daha cansız bedeni vurdu.

CESETLERDEN 11'İ AYVALIK KIYISINA 10'U DİKİLİ KIYISINA VURDU

Cesetlerden 13'ü Ayvalık kıyılarında, 7'sinin de Dikili kıyılarında bulunduğu bildirildi. Sahil güvenlik yetkilisi üç tekne ve bir helikopterin hayatta kalan olup olmadığını araştırdığını söyledi.

Yine <a class='keyword-sd' href='/gocmen/' title='Göçmen'>Göçmen</a> Faciası! Ege Sahilinde 20 Ceset Kıyıya Vurdu

DİKİLİ'DEN KALKAN BOT ALABORA OLMUŞTU

Bugün saat 05.00 sıralarında, İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Salihleraltı bölgesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için denize açılan 40 kaçağın içinde bulunduğu lastik bot, bir süre sonra fırtınadan dolayı alabora oldu.

Yine Göçmen Faciası! Ege Sahilinde 20 Ceset Kıyıya Vurdu

MİDİLLİ AVRUPA'YA GİRİŞ KAPISI

Geçen yıl Yunanistan'a 500 binden fazla sığınmacının girdiği belirtiliyor. Türk kıyılarından 10 km kadar uzakta bulunan Midilli Adası, binlerce sığınmacı için Avrupa'ya giriş kapısı konumunda. Sığınmacıların çoğu Suriye'deki iç savaştan ve IŞİD teröristlerinin vahşetinden kaçıyor.

YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Yunanistan'ın ölüme ittiği 130 göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı Yunanistan'ın ölüme ittiği 130 göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı İzmir açıklarında geri itilen 37 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında geri itilen 37 düzensiz göçmen kurtarıldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yine Göçmen Faciası! Ege Sahilinde 20 Ceset Kıyıya Vurdu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş