Ayrılık Filmi - Son Dakika

Ayrılık Filmi

06.07.2011 09:00
Ayrılık Filmi

Ayrılık filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Ayrılık filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Bir romantik komedi filminde herşey önceden denenmiş formüle göre gelişir: Erkek kızla tanışır. Önce herşey harikadır. Sonra ufak tefek sorunlar başlar. Sonuçta herşey tatlıya bağlanarak mutlu sona ulaşılır.

Peki, uzun ve yorucu geçen bir günün ardından bu çift eve yorgunluktan tükenmiş halde dönerse ne olur? Rutin hayatın getirdiği sıkıntılar başladığında neler hissedilir? İlişkinin ilk döneminde birbirlerinde sevimli buldukları küçük şeyleri sinir bozucu görmeye başladıklarında ne olur?

Bir zamanlar çok sağlam ve sevgi dolu olduğu halde giderek çözülen ve dengesi bozulan ilişkilerini tamir etmek için çırpınan bir çiftin kimi zaman komik, kimi zaman acı verici ama daima eğlendirici yolculuğunu anlatan sıradışı romantik komedi “The Break-Up”a (Ayrılık) hoşgeldiniz.

Başrollerinde Vince Vaughn ile Jennifer Aniston’un oynadığı “The Break-Up”ta, küçük tartışmaların bile hızla kontrolden çıkıp tırmanması nedeniyle iki yıllık beraberlikten sonra ilişkilerinde “tamam mı devam mı?” şeklindeki kritik tercih noktasına kadar gelen Gary ve Brooke çiftinin öyküsü anlatılır.

Bir zamanlar mutlu bir çift olan Gary ile Brooke çiftinin artık paylaşabileceği bir şey kalmamıştır. Ancak ikisi de inat ederek paylaştıkları evden ayrılmayı redddeder. Böyle bir durumda çiftler arasındaki amansız savaşın patlaması kaçınılmaz sonuçtur. Evde meydan savaşları yaşandığını gören aileleri ve dostları çeşitli tavsiye ve yönlendirmelerle bu probleme çözüm bulmaya çalışır.

Gary’nin cephesinde en iyi arkadaşı Johnny O, eşitlikten yana kafalı emlakçısı Riggleman, aynı zamanda iş ortağı da olan kardeşleri işkolik Dennis ile tatlı dilli Lupus vardır. Brooke’u tavsiyeleriyle yönlendirenler ise en iyi arkadaşı ve akıl hocası Addie, Addie’nin evcimen ruhlu kocası Andrew, müzisyen erkek kardeşi Richard, iyiniyetli annesi Bayan Meyers, korku dolu galeri sahibi patronu Marilyn Dean ve açıkgözlü resepsiyonist Christopher’dan oluşur.

Kendilerine akıl veren aile dostlarının iyiniyetli ama çoğu zaman yanlış tavsiyelerine kulak veren Gary ile Brooke, birbirlerini yeniden kazanmak veya daha da uzaklaştırmak üzerine dizayn edilmiş bir seri entrika deneyimi yaşamak zorunda kalır. Bu işin böyle yürümeyeceğini anlayan Gary – Brooke çifti sonunda gönül ilişkileriyle ilgili çok önemli bir gerçeğin farkına varacaklardır: Gönül ilişkileri gerçekten de boks maçına benzer. Kazanan ise maçın sonunda ringde ayakta kalmayı beceren değil, eldivenlerini zamanında indirmesini öğrenendir.

Universal Pictures’ın sunduğu son derece eğlenceli ve kimi zaman da sürpriz şekilde yürekleri burkan romantik komedi filmi “The Break-Up”ın (Ayrılık) yönetmenliğini “Bring It On” ve “Down With Love” gibi filmlerden tanıdığımız Peyton Reed üstlendi. Senaryosunu Jeremy Garelick ile Jay Lavender’in yazdığı filmin yapımcılığını Scott Stuber ile birlikte Vince Vaughn gerçekleştirdi. Prodüksiyon amirliklerini Peter Billingsley ile Stuart Besser yaptı.

“The Break-Up”ın aynı evi paylaşmak zorunda kalan geçimsiz çiftinden Gary’i Vince Vaughn’un, Brooke’u Jennifer Aniston’un canlandırdığı filmin diğer rollerinde Joey Lauren Adams, Peter Billingsley, John Michael Higgins, Ann-Margret, Judy Davis ve Justin Long kamera karşısına geçti.

filmin kreatif kamera arkası ekibinde ise, görüntü yönetmenliğini Eric Edwards, prodüksiyon tasarımlarını Andrew Laws, kostüm tasarımlarını Carol Oditz, kurgusunu David Rosenbloom ile Dan Lebental üstlendiler.

Yönetmen: Peyton Reed

Senaryo: Jay Lavender, Jeremy Garelick

Oyuncular: Jon Favreau, Cole Hauser, Joey Lauren Adams, Jennifer Aniston, Vince Vaughn

Filmin Türü: Komedi, Romantik,

Orijinal Adı: The Break-Up

Yapımcı Firma: Mosaic Media Group

Yapım Yılı: 2006

Yapım Ülkesi: ABD

Orijinal Dili: İngilizce

Filmin Süresi: 105 dk.

Resmi Sitesi: http://www.thebreakupmovie.net/

Dağıtıcı Firma: UIP

Vizyon Tarihi: 11.08.2006

YORUMLAR
500
Trabzonspor'u hüzne boğan ayrılık! Egemen Korkmaz kulüpten ayrıldı Trabzonspor'u hüzne boğan ayrılık! Egemen Korkmaz kulüpten ayrıldı Galatasaray'da bir ayrılık daha! Yardımcı antrenör Albert Riera, takıma veda etti Galatasaray'da bir ayrılık daha! Yardımcı antrenör Albert Riera, takıma veda etti Son dakika haberi! Sevgilisiyle ayrılık kararı alınca intihara kalkıştı Son dakika haberi! Sevgilisiyle ayrılık kararı alınca intihara kalkıştı

Son Dakika Güncel Ayrılık Filmi - Son Dakika


Advertisement