Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum' - Son Dakika

Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum'

12.05.2014 09:13

Ünlü Gazeteci Ayşe Arman, Optimum Outlet Center'da Anneler Gününe özel "Çocuk da yaparım kariyer" de isimli söyleşi düzenledi.

Söyleşide İzmirlilerle annelik sürecini ve gazetecilik anılarını anlatan Arman, “Kocamın tam haberi yok ama bir daha anne olmak istiyorum” dedi.Gazeteci Ayşe Arman, Optimum Outlet Center’da Anneler Günü’ne özel söyleşi düzenledi. 18 yaşında stajyer olarak başladığı gazetecilik yaşamını tüm içtenliği ile anlatan Arman, kızı Alya’nın kendisine yaptığı hediyeyi İzmirlilerle paylaşırken, 44 yaşında olmasına rağmen bir daha anne olmak istediğini söyledi. Geç yaşta anne olması nedeniyle anneliği dibine kadar yaşadığını belirten Arman, “En görgüsüz halimle hala da yaşıyorum. Hatta kocamın tam haberi yok ama bir daha anne olmak istiyorum. Çünkü anneliğin yaşı da uzadı” diye konuştu.

“KARŞINIZDA YÜZDE 100 TAŞRALI DURUYOR”

Adanalı olarak İstanbul’a gelişini anlatan Arman şöyle konuştu: “Karşınızda yüzde 100 bir taşralı duruyor. Yaşasın taşralılık. Eğer İstanbullu olsaydım hayatım çok daha zor olurdu. Adana’da İstanbul’a gidince, orası keşfedilecek bir yer gibi oluyor. Hedeflerin oluyor, hayallerin oluyor. Bazen gençler, ‘İşe girebilmek için aracı olur musun?’ diyor. Herkes zannediyor ki hep bir aracı olması lazım. Bence tamamen palavra. Ben Levent neresi bilmiyordum ama müthiş bir heyecan ve merakım vardı. Gazeteciliği gerçekten yapmak istiyordum.”

“İDOLÜM DUYGU ASENA’YDI”

18 yaşında Adana’dan ayrılarak gazetecilik serüvenine nasıl başladığını anlatan Arman, o yılları şu sözlerle ifade etti: “İdolüm Duygu Asena’ydı. Kadınların özgürlüğünden söz ediyordu. O dönem çok etkilendim ve ‘Acaba beni işe alır mı?’ diye düşünüyordum. Dergide genel yayın yönetmeniydim. Gittim, Duygu Asena, basın toplantısındaydı. Koridorda bir adam gördüm, ‘Birini mi arıyorsunuz?’ dedi. Anlatmaya başladım. Bana küçük bir sınav yaptı. Adam bütün o yayınların sahibi çıktı. Ercan Arıklı.”

“STAJYER YAMAĞIYDIM”

Genç insanların hep ‘Ne kadar para alacağım?’ siye sorduğunu, ancak kendisinin hiç öyle düşünmediğini kaydeden Arman, stajyer yamağı olarak Nokta dergisinde işe başladığını ve çalışma heyecanıyla okulu yarıda bıraktığını söyledi. 22 yıl sonra okula tekrar döndüğünü ifade eden Arman, “O kadar kendimi kaptırmıştım ki. Alice Harikalar Diyarında gibiydim. Ölümüne bir tutkuyla yapıyordum işimi. Sonra bu benim hayat noktam oldu. Tutku duymadığın bir işi asla yapma. Tutku duymadığın bir adamın elini bile tutma” dedi.

CEREN ATMACA-FERRUH SERÇE

Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum'
Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum'
Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum'
Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum'

- Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Ayşe Arman 'Bir Daha Anne Olmak İstiyorum' - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Galatasaray'da yapılması planlanan başkanlık seçimi iptal edildi Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Kiralık katil" iddialarına Kadir Şeker'in avukatından yanıt: Temeli olmayan iftiralar Bu yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda engelli bir asgari ücretli de yer alacak "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Daimler, korona nedeniyle çalışanlarına toplamda 160 milyon euro ikramiye verecek Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu Ahmet Çakar, canlı yayında Rıdvan Dilmen'i bombaladı: Kimsin lan sen?