Aytaç Durak Hakkındaki "İhaleye Fesat" İddiası - Son Dakika

Aytaç Durak Hakkındaki "İhaleye Fesat" İddiası

05.01.2012 17:20
Aytaç Durak Hakkındaki

İçişleri Bakanlığı tarafından 28 Mart 2010'da Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ile birlikte tutuklandığı 3 kişi hakkında, "ihaleye fesat karıştırma" suçlamasıyla 12'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2 8 Mart 2010'da Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ile birlikte tutuklandığı 3 kişi hakkında, "ihaleye fesat karıştırma" suçlamasıyla 12'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Adana Cumhuriyet Savcısı, Aytaç Durak, damadı Bekir Cavcav, Adana Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Hasan Gülşen ve Durak İnşaat Ltd. Şti. çalışanı Atilla Kuzucu hakkındaki, 2006 yılında merkez Seyhan ilçesi Menekşe köyünde yarısı özel bir şahsa ait 6 bin 528 metrekare arsanın, ihaleyle Cavcav'a satışıyla ilgili soruşturmayı tamamladı ve iddianamesini hazırladı.

Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirilen 58 sayfalık iddianamede, Durak ve beraberinde cezaevinde tutuklu bulunan şüpheliler hakkında

"kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak" suçlamasıyla 5 ile 12'şer yıl arasında hapis cezası istendi.

İddianamede, ihaleye konu olan parselin diğer hissedarı Ahmet Nuri Karabaş, müşteki olarak yer aldı.

İddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesi halinde, Durak ile diğer 3 kişinin önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlanacağı öğrenildi.

Aytaç Durak, damadı Bekir Cavcav, Adana Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Hasan Gülşen ve Durak İnşaat Ltd. Şti. çalışanı Atilla Kuzucu, 27 Aralık 2011 tarihinde "ihaleye fesat karıştırmak ve devlet malını zarara uğratmak" gibi suçlamalarla gözaltına alınmış ve nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aytaç Durak Hakkındaki 'İhaleye Fesat' İddiası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Hollandalı Geert Wilders'tan küstah NATO çağrısı: Türkiye atılsın Akıllara durgunluk veren olay! 8 yaşındaki çocuk 3 kişiyi öldürdü 2 günlük bebeğini öldürdüğü ileri sürülen anne, canlı yayınında gözaltına alındı Uzman isim Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detayı paylaştı: Paramotorla sınırı geçmeleri Türkiye'de ilk kez oldu Silikonlarını yenilettiği konuşulan Serenay Sarıkaya eve çağırdığı doktoruna muayene oldu Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı