Ayvalık'ta 132 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı - Son Dakika

Ayvalık'ta 132 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı

02.10.2019 20:36
Ayvalık'ta 132 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı, System.String[]

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik bünyesindeki ekipler, ilçe sınırları içerisindeki Altınova ve Küçükköy Mahalleleri ile Tuzla mevkiinde gerçekleştirdiği 3 ayrı operasyonda yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek için hazırlık yapan 132 düzensiz...

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik bünyesindeki ekipler, ilçe sınırları içerisindeki Altınova ve Küçükköy Mahalleleri ile Tuzla mevkiinde gerçekleştirdiği 3 ayrı operasyonda yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek için hazırlık yapan 132 düzensiz göçmen ile 1 organizatörü kıskıvrak ele geçirdi.

Ayvalık'ın Tuzla mevkiinde Sarımsaklı istikametinde seyir halinde olan İzmir plakalı kamyonet, jandarma ekiplerinin "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı. Ekiplerinin takibe aldığı kamyonet sürücüsü yakayı ele vereceğini anlayınca, ormanlık bir alanda aracı durdurup, karanlıktan yararlanarak kaçtı. Ekiplerin araçta yaptıkları aramada, 18'i Kongo, 8'i Suriye, 2'si Angola, 2'si Cezayir ve 1'i Kamerun olmak üzere 31 düzensiz göçmen ele geçirildi.

Ayvalık'ta diğer bir operasyon Altınova Mahallesi sınırları içerisindeki Madra Çayı mevkiinde gerçekleşti. Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı ve İvrindi Komando Bölük Komutanlığı ile ortaklaşa gerçekleşen operasyonda, Suriye uyruklu 28 çocuk, 9 kadın olmak üzere 59 düzensiz göçmen yakalandı.

Ayvalık'ın Küçükköy Mahallesi Tek Ev bölgesi Fener Altı mevkiinde önleyici kolluk devriyesi esnasında kalabalık grubun görülmesi üzerine yapılan bir başka operasyonda ise A.M. isimli bir organizatör ile 12'si kadın, 7'si çocuk 42 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenlere insani yardımların yapılmasının ardından toplam 132 göçmen ve 1 organizatör hakkında yasal işlemlerin başlatıldığı öğrenildi.

(İHA)

Ayvalık'ta 132 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ayvalık'ta 132 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek BionTech CEO'su Şahin'den İngiltere'nin onay verdiği aşıyla ilgili ilk yorum: Son derece titiz çalıştık İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Oyuncu Yaşar Alptekin'in eşi Nilgün Altınyay hayatını kaybetti Son Dakika! İngiltere, Pfizer-Biontech ortak çalışmasıyla yapılan koronavirüs aşısının kullanımını onayladı