Son Dakika Haberleri: Ayvalık'ta meydana gelen hortum ağaçları devirdi, çatıları uçurdu!

Ayvalık'ta meydana gelen hortum ağaçları devirdi, çatıları uçurdu!

8 gün önce

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yağışlı havada meydana gelen hortum ilçe merkezinde birçok dükkanın çatısını uçururken, ağaçların da devrilmesine yol açtı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yağışlı hava sırasında aniden ortaya çıkan hortum ilçe merkezinde etkili oldu. Denize cephesi olan iş yerlerinin vitrin camlarının da kırıldığı hortum ve beraberinde getirdiği şiddetli yağmur sadece 5 dakikada ilçe merkezini adeta yıktı geçti.

Cumhuriyet Meydanı ile Sefa Mahallesi arasında etkili olan hortum, bu bölgelerde bulunan deniz kıyısındaki kafeteryalarla, ana cadde üzerindeki iş yerlerinin önündeki saçak ve gölgelikleri uçurdu.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ, ÇATILAR UÇTU

Ayvalık Meteoroloji İstasyonu'nun karşısında bulunan marinada ağaçları deviren hortum, Altınova Mahallesi ile Sahilkent Mahallesi'nde park halindeki otomobillerin üzerine ağaçları devirdi. Bu bölgelerde de birçok yazlık iş yerlerinde maddi hasarlar açılırken, enerji nakil hatlarındaki tellerin kopması sonucunda; Altınova ile Sahilkent Mahallesi'nde halen daha enerji kesintisi bulunuyor. Sahilkent Mahallesi'nde denizde bağlı olan küçük balıkçı teknelerini karaya atan hortum daha sonra etkisini kaybederek Edremit Körfezi'ne doğru geçip gitti.

CAN KAYBI YOK

Ayvalık'ta şu ana kadar herhangi bir yaralanma ve can kaybının yaşanmadığı hortum nedeniyle oluşan hasarın sabah saatlerinde daha net olarak görülebilmesi bekleniyor. Öte yandan, Ayvalık Belediyesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ekipler ilçede hortum nedeniyle oluşan olumsuzlukları giderebilmek için hummalı bir çalışmanın içine girdi.
Ayvalık'ta meydana gelen hortum ağaçları devirdi, çatıları uçurdu!
Haber Yayın Tarihi: 11.07.2019 09:05 Kaynak: İHA82 yaşındaki sapık, kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu! İsveç'te iş görüşmeleri 'Tengai' adlı yapay zekalı robot ile gerçekleştirilmeye başlandı Firmalar İŞKUR üzerinden acil 45 bin 836 işçi arıyor! İşte meslekler İş yerinde cinsel istismara tutuklama