BALIKESİR - Ayvalık'ta "Neyzen ya Yaşıyorsa" tiyatro oyunu sahnelendi - Son Dakika

BALIKESİR - Ayvalık'ta "Neyzen ya Yaşıyorsa" tiyatro oyunu sahnelendi

09.05.2022 10:45

Ayvalık ilçesinde, usta oyuncu Erkan Cılak'ın yazıp yönettiği "Neyzen ya Yaşıyorsa" oyunu Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde seyircilerle buluştu.

Ayvalık ilçesinde, usta oyuncu Erkan Cılak'ın yazıp yönettiği "Neyzen ya Yaşıyorsa" oyunu Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde seyircilerle buluştu.

Alev Abacı, Emel Çalış, Erkan Cılak, Gürsel Yarkent, Hakan Urul, Sinan Çalğın ve Tayfun Dayan'ın rol aldığı oyunda Neyzen Tevfik Kolaylı'nın hayatı anlatıldı.

Oyunu izleyen Ayvalık Belediye Başkan Mesut Ergin, Ayvalık Belediyesi bünyesinde ilk kez bir tiyatronun kurulmuş olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sanatçıları kutladı.

Oyun sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan oyunun yazarı, yönetmeni ve oyuncularından Erkan Cılak, oyununun kitabının yaklaşık iki ay önce basıldığını ve üç aydır da prova yaptıklarını belirtti.

Oyunun prömiyerini cumartesi akşamı gerçekleştirdiklerini ifade eden Cılak, "Henüz yeni bir oyun. Biraz farklı teknik kullandık. Tiyatro oyunlarının bilindik 3-1'lik kuralı, zamanı da sürekli değiştirerek, dördüncü duvarı delip seyirciyle de iletişim kurarak sergilediğimiz bir oyundu bu. Oyuncu arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Oyunun da çok uzun soluklu olmasını diliyorum." dedi.

Cılak, Ayvalık Belediyesi bünyesinde tiyatro grubunu oluşturmaktan büyük onur duyduğunu vurguladı.

YORUMLAR
500
Son dakika haberi | Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanlarından tiyatro oyunu Son dakika haberi | Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanlarından tiyatro oyunu Ayvalık'ta Kabotaj Bayramı coşkusu Ayvalık'ta Kabotaj Bayramı coşkusu Ayvalık'ta bayram rezervasyonlarında yoğunluk Ayvalık'ta bayram rezervasyonlarında yoğunluk
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel BALIKESİR - Ayvalık'ta 'Neyzen ya Yaşıyorsa' tiyatro oyunu sahnelendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement