Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ayvalık'ta Taksici Kılığında Göçmen Kaçakçılığı Yapan 3 Kişi Yakalandı - Son Dakika

Ayvalık'ta Taksici Kılığında Göçmen Kaçakçılığı Yapan 3 Kişi Yakalandı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, taksici kılığında göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 3 kişi jandarma tarafından yakalandı. Jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 17 düzensiz göçmen de yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Ayvalık\'ta Taksici Kılığında Göçmen Kaçakçılığı Yapan 3 Kişi Yakalandı
09.08.2023 - 02:57,  Güncelleme: 02:58

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, taksici kılığında göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 3 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen göçmenlere organizatörlük yapan ve kendilerine taksici süsü veren 3 kişi jandarma tarafından kıskıvrak yakalandı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, göçmen kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda; Ayvalık'ta 3 şüphelinin yabancı uyruklu şahısları yasadışı yollarla yurtdışına çıkartmaya çalıştıkları tespit edildi.

Hemen harekete geçen jandarma timleri, 3 zanlıyı fiziki takibe aldı.

Jandarma ekiplerinin yaptıkları araştırmaların ardından iki ticari taksi ile bunlara öncülük yaptıkları belirlenen bir ticari taksi görünümlü sivil araca yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyonda; 3 şüphelinin yanı sıra 6'sı erkek, 4'ü kadın ve 7'si çocuk olmak üzere 17 düzensiz göçmen yakalandı.

2'si ticari, biri de sivil araç, şüphelilerin üzerinden çıkan bir miktar para, 5 adet cep telefonunun da ele geçirildiği operasyonda, jandarma ekipleri 3 zanlıyı da gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Ayvalık'ta Taksici Kılığında Göçmen Kaçakçılığı Yapan 3 Kişi Yakalandı - Son Dakika


Advertisement