Ayvalık'taki Rahmi M. Koç Müzesi'nde Ziyaretçi Yoğunluğu - Son Dakika

Ayvalık'taki Rahmi M. Koç Müzesi'nde Ziyaretçi Yoğunluğu

3 yıl önce

Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Rahmi M. Koç Müzesi, yıl boyunca 100 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Ayvalık'taki Rahmi M. Koç Müzesi'nde Ziyaretçi Yoğunluğu, System.String[]

Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Rahmi M. Koç Müzesi, yıl boyunca 100 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.


Cunda Adası'ndaki tarihi Taksiyarhis Kilisesi'nin restore edilerek Türkiye'nin ortak kültür mirasına kazandırılmasını sağlayan Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı tarafından açılan müzeyi ziyaret eden 100 bininci kişi Esin Toker ve eşi Şükrü Toker'e müze yetkilileri tarafından sürpriz bir karşılama yapıldı.


Müze yöneticisi Zehra Jale Güven tarafından Esin Toker'e Rahmi Koç'un "Nazenin IV ile Devri Alem" adlı seyahatname kitabını armağan edildi.


Toker, Ayvalık'tan ev satın almak için ilçeye geldiklerini ve bu sırada müzeyi de ziyaret etmek istediklerini belirterek, "Bizim için çok büyük bir sürpriz oldu. Müzedeki tarihi doku, bizi bambaşka bir dünyaya götürdü." dedi.


Güven de müzede 100 bininci ziyaretçiyi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Yılın ilk 9 ayında 100 bin ziyaretçi ağırladık. Yıl sonuna kadar bu sayı artacaktır." diye konuştu.


Koç'un şahsi koleksiyonunda yer alan kara taşıtı modelleri, dünyanın dört bir yanından toplanmış denizcilik tarihine ait objeler, Sanayi Devrimi sonrasına ait makine ve modeller ile 19. ve 20. yüzyıl bilim tarihine ait seçkin eserlerin sergilendiği müzeyi geçen yıl 94 bin kişi ziyaret etmişti.

Haber Yayın Tarihi: 22.09.2017 01:36 Kaynak: AASon Dakika

Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cezayir'de vize açıklaması Son dakika: Kobe Bryant, Amerika'da geçirdiği helikopter kazası nedeniyle hayatını kaybetti

Son Dakika Haberleri