Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı - Son Dakika

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı

29.05.2018 10:34
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı, System.String[]

Mehmet Emin Resulzade tarafından 28 Mayıs 1918 yılında kurulan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 100. yılı Manisa’nın Turgutlu ilçesinde de kutlandı.

Mehmet Emin Resulzade tarafından 28 Mayıs 1918 yılında kurulan Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. yılı Manisa'nın Turgutlu ilçesinde de kutlandı. Turgutlu Azerbaycan Kültür Derneği tarafından 100. yıla özel verilen iftar programına katılım yoğun oldu.

Turgutlu Azerbaycan Kültür Derneği tarafından Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. yılı kutlamaları kapsamında ilçe protokolü ve dernek üyelerine iftar yemeği verildi.

İftarın ardından bir konuşma yapan Turgutlu Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Ünal Kağba, Mehmet Emin Resulzade tarafından 28 Mayıs 1918 yılında kurulan Azerbaycan Cumhuriyetinin 2 yıl sonra Rusya tarafından işgal edilmesi ve 1991 yılında tekrar Ebulfez Elçibey tarafından kurulmasını anlattı. İşgal sırasında ve sonrasında yaşanan zorluklardan da bahseden Kağba Azerbaycan ve Türkiye'nin 'İki devlet tek millet' olduğu vurgusunu yaparak geceye katılan herkese teşekkür etti.

Gecede, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan da bir konuşma yaptı. Kaymakam Turan'a konuşmasının ardından Turgutlu Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Ünal Kağba tarafından Kafkas İslam Ordusu Komutanı Nuri Paşa anısına üzerinde 'İki devlet tek millet' sembolü ile derneğin logosunun da bulunduğu bir plaket armağan edildi.

Yeşilvadi Restoranda gerçekleştirilen iftara Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç, Turgutlu ilçe Jandarma Komutan Vekili, MASKİ Koordinatörü Kemal İstifoğlu, İlçe Seçim Kurulu Müdürü Yaylagül Özer, AK Parti Manisa milletvekili adayı Güzide İçen Kasap, İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Nilay Yaşır ve yönetim kurulu, Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı İsmail Alsaç, Manisa Azerbaycan Kültür Derneği eski Başkanı Kaffer Hangül, Hudeybiye Camii Dernek Başkanı Yakup Onaylı ve cami hocası, Karadenizliler Derneği Başkanı İbrahim Uzun, Erzurumlular Dernek Başkanı Rahim Saraca, Arnavut Kültür Derneği Başkanı Eyüp Özbilen, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aysel Yiğit, Firdevs Gürel Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Yenir, Çepnidere İlkokulu Müdürü Uğur Bayar, Turgutlu Kadastro Şefi Muzaffer Gökdemir ve çok sayıda davetli katıldı. - MANİSA

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. Yılı Turgutlu'da Kutlandı - Son Dakika


Son Dakika

Kılıçlar çekildi! Tolga Ağar'dan kendisi için demediğini bırakmayan Sedat Peker'e yanıt var Kılıçlar çekildi! Tolga Ağar'dan kendisi için demediğini bırakmayan Sedat Peker'e yanıt var 22 ayrı adrese kumar baskını yapıldı! Uyuyor numarası yapan vatandaş ise cezadan kaçamadı 22 ayrı adrese kumar baskını yapıldı! Uyuyor numarası yapan vatandaş ise cezadan kaçamadı Tam kapanmaya yok sayan gençler, yolcu otobüsünü diskoya çevirdi Tam kapanmaya yok sayan gençler, yolcu otobüsünü diskoya çevirdi El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar El konan 24 lüks otomobille, devleti 27 milyon lira zarara uğrattılar Prof. Dr. İsmail Cinel: 2. doz aşı olanlar, yoğun bakımlara daha az düşüyor Prof. Dr. İsmail Cinel: 2. doz aşı olanlar, yoğun bakımlara daha az düşüyor Mezarlıkta kazı kavgası: 20 işçi birbirine girdi Mezarlıkta kazı kavgası: 20 işçi birbirine girdi Mahalleli, mezarlığa dadanan köpek sürüsü yüzünden kabus yaşıyor Mahalleli, mezarlığa dadanan köpek sürüsü yüzünden kabus yaşıyor Lüks sitede iki kadın saatlerce birbirine girdi: Güvenlik bile ayıramadı Lüks sitede iki kadın saatlerce birbirine girdi: Güvenlik bile ayıramadı
Advertisement