Son Dakika Haberleri: Azerbaycan'dan Aibü Rektörü Coşkun'a İş Birliği Ziyareti

Azerbaycan'dan Aibü Rektörü Coşkun'a İş Birliği Ziyareti

2 yıl önce

Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun'u makamında ziyaret etti.

Azerbaycan'dan Aibü Rektörü Coşkun'a İş Birliği Ziyareti, System.String[]
Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova,  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr.  Hayri Coşkun'u makamında ziyaret etti.

Nesibova,  Azerbaycan'daki üniversitelerle AİBÜ arasındaki iş birliğini geliştirmek ve öğrenci değişimini arttırmak konularında  Rektör Coşkun'la görüş alışverişinde bulundu.

Azarbeycan'ın  Türkiye'nin 81 vilayetinin 74'ünde öğrencileri olduğunu ve  Azerbaycan'da kimsenin  Türkiye'yi yabancı bir ülke olarak görmediğini belirten Nesibova,  Azerbaycan ailelerinin çocuklarını eğitim almaları için rahatlıkla kardeş ülke  Türkiye'ye gönderdiklerini söyledi.

AİBÜ'nün hem konum hem de kaliteli eğitim açısından sevdikleri ve tercih ettikleri bir üniversite olduğunu kaydeden Nesibova, üniversitelerarası iş birliğini geliştirmek ve AİBÜ'ne daha fazla sayıda öğrenci göndermek istediklerini belirtti.

Rektör Coşkun ise, üniversitenin hedeflerinden birinin uluslararası öğrenci sayısını arttırmak olduğunun altını çizerek, "Bu ziyaretin  Azerbaycan üniversiteleri ile AİBÜ arasında iş birliğini geliştirmek ve öğrenci değişimini arttırmak için önemli bir adım." dedi.

Azerbaycan'dan ülkemizde çok sayıda öğrenci olduğunu belirten Coşkun, şöyle konuştu:

"Bu ülke olarak bizim gurur kaynağımız. Uluslararası öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirip ülkelerine döndüklerinde, dünyaya ve ülkelerine faydalı hizmetlerde bulunmalarını sağlamayı istiyoruz. Devletimiz de uluslararası öğrenci sayısını arttırmak için çalışıyor. TİKA aracılığıyla öğrencilere burs temin ediliyor. Bu potansiyelin kardeş ülke, kardeş halk  Azerbaycan'la ortaklaşa kullanılması hem bizim hem devletimiz için ayrı bir önem arz ediyor."
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Final Yapması Beklenen Çocuklar Duymasın'dan Yeni Fragman Geldi! Haluk Sevgili Yapıyor 13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı
Yoğurtçu Bayram'la İlgili Şikayetler RTÜK'ün Telefonlarını Kilitledi