Azerbaycan, Gence'nin intikamını böyle aldı! Ermenistan güçlerinin SİHA'larla vurulduğu anlar kamerada - Son Dakika

Azerbaycan, Gence'nin intikamını böyle aldı! Ermenistan güçlerinin SİHA'larla vurulduğu anlar kamerada

17.10.2020 10:43

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ordusunun Gence'deki sivilleri hedef alan Ermenistan'a karşı saldırılarına ilişkin yeni görüntü yayınladı. Görüntülerde, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait çok sayıda askeri teçhizatının imha edilme anı yer aldı.

Ermenistan'ın dün gece Azerbaycan'ın Gence kentine saldırması sonrasında, 13 sivil hayatını kaybetmişti. 40'tan fazla yaralının bulunduğu kentte, onlarca ev yıkıldı. Ekipler, enkaz altındaki sivillerin kurtarılması için çalışma başlattı.

ALİYEV "CEVABIMIZI SAVAŞ MEYDANINDA VERECEĞİZ" DEMİŞTİ

Hain saldırıdan sonra ulusa sesleniş konuşması gerçekleştiren Aliyev, "Ermenistan'a savaş sahasında cevap vereceğiz. İntikamımızı savaş meydanında alacağız. Bütün Azerbaycan halkı vatanseverlik gösteriyor. Ermenistan topraklarımızdan çıkarılacak. Kendi istekleriyle topraklarımızdan çıkmazlarsa biz onları köpek kovar gibi kovalarız. Daha büyük hacimde düşmanın askeri teçhizatı imha edildi. Savaş sahasında tam üstünlüğü elde ettik. Ermenistan bu kadar silahı nereden temin etti? Ermenistan'ı kim silahlandırıyor, bunu merak ediyoruz. Ermenistan'a kaçak yollardan silah ve teçhizat yollanıyor" demişti.

ÇOK SAYIDA MÜHİMAT ELE GEÇİRİLDİ

Azerbaycan ordusu, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin savunma hattını birçok istikamette delmeyi başardı ve ilerleme sağladı. Ermeni askerleri mevzilerini terk etmek zorunda kaldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığına göre, dün gece düzenlenen operasyonlarda, Ermeni ordusuna ait 7 tank, 2 grad füze sistemi ve 8 obüs imha edildi. Ermenistan ordusunun çok fazla asker kaybettiği, toplu firar vakaları yaşandığı, ayrıca mühimmat ve yiyecek temininde lojistik sıkıntı yaşadığı belirtildi.

59 YERLEŞİM BİRİMİ İŞGALDEN KURTARILDI

Cephe hattında çatışmalar 27 eylül günü Ermenistan'ın saldırıları üzerine başlamış; Azerbaycan ordusu, sivil halkını korumak ve kendi topraklarını kurtarmak için karşı taarruza geçmişti. Son olarak Fuzuli kenti ile birlikte şu ana kadar 59 yerleşim birimi Ermenistan işgalinden kurtarıldı.

Azerbaycan, Gence'nin intikamını böyle aldı! Ermenistan güçlerinin SİHA'larla vurulduğu anlar kamerada

Son Dakika Dünya Azerbaycan, Gence'nin intikamını böyle aldı! Ermenistan güçlerinin SİHA'larla vurulduğu anlar kamerada - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (34)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti