Azerbaycan, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi Kuracak - Son Dakika

Azerbaycan, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi Kuracak

13.09.2018 19:01
Azerbaycan, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi Kuracak

Azerbaycan'ın Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi kuracağı bildirildi.

Azerbaycan'ın Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi kuracağı bildirildi.

Rusatom Şirketi Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Alexander Merten, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen "Geleceğin Enerjisi: Zorluklar ve Fırsatlar" konulu uluslararası konferansta yaptığı konuşmada, Azerbaycan'ın bir Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi'ni kuracağını bildirdi.

"Rusatom olarak bu doğrultuda Azerbaycanlı tarafla ortaklaşa çalışmayı planladık" diyen Alexander Merten, şöyle devam etti: "Bu merkezde nükleer ışınlardan etkilenen hastalar teşhis ve tedavi edilecek. Kansere yakalananlar tedavi görecek. Merkezde ayrıca personel yetiştirilecektir" dedi.

Bunlara ilave olarak Alexander Merten, "Azerbaycan hükümeti onayladığı takdirde, gelecekte birer nükleer enerji santrali kurulabilir. Bu tesis ülkede inşa edilen termik santrallerin yerini alarak Bakü'nün daha fazla enerji ihraç etmesine imkan sağlayabilir" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Azerbaycan'da TEKNOFEST için geri sayım başladı Azerbaycan'da TEKNOFEST için geri sayım başladı TEKNOFEST Azerbaycan için geri sayım başladı TEKNOFEST Azerbaycan için geri sayım başladı
Kaynak: enerjienstitusu.com

Son Dakika Sektörel Azerbaycan, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi Kuracak - Son Dakika


Advertisement