Azerbaycan sivil toplum kuruluşları ve gazilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek - Son Dakika

Azerbaycan sivil toplum kuruluşları ve gazilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek

12.10.2019 17:40
Azerbaycan sivil toplum kuruluşları ve gazilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek, System.String[]

Azerbaycan sivil toplum kuruluşları (STK) ve Gazileri, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na desteğini gösterdi.

Azerbaycan sivil toplum kuruluşları (STK) ve Gazileri, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na desteğini gösterdi.

Azerbaycan'ın dört bir yanından gelen gaziler, STK'lar Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na desteğini açıkladı. Barış Pınarı Harekatı'na desteğini vurgulayan sivil toplum kuruluşları koalisyonu başkanı Emin Hasanlı, "Kardeş Türkiye'nin Suriye'deki Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyoruz. Türkiye Silahlı Kuvvetleri ile beraberiz. Binlerce Azerbaycan genci, gazisi, emekli subay Türkiye silahlı kuvvetleri'yle birlikte savaşmaya hazır. Her an Türk askeri ile beraber savaşmaya hazırız. Siz yalnız değilsiniz. Dünyanın dört bir yanında Türkler sizlerle beraber savaşmaya hazır" ifadelerini kullandı.

STK temsilcileri ve gaziler, "Azerbaycan-Türkiye", "Yaşasın Azerbaycan Türkiye Kardeşliği", "Bir millet, iki devlet, Azerbaycan-Türkiye", "Türkiye seninle gurur duyuyoruz" sloganlarıyla Barış Pınarı Harekatı'na desteğini gösterdi.

Ahıska Türklerinin her zaman Türkiye'nin ve Azerbaycan'ın yanında olduğunu belirten Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Azerbaycan Temsilcisi Memmed Şamilov, "Biz her türlü desteğe hazırız. Bugün bir emir çıkarsa yediden yetmişe canla, başla biz savaşa gitmeye hazırız. Türkiye'nin terörle mücadelesinin her zaman yanındayız" diye konuştu.

Türkiye'nin terörle mücadele enen tek devlet olduğunu ifade eden Elmar Hüseyin, "Biz Türkiye'nin yanındayız. Son damla kanıma kadar Türkiye'nin yanındayım" dedi. - BAKÜ

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Azerbaycan sivil toplum kuruluşları ve gazilerinden Barış Pınarı Harekatı'na destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak çıkarılan kadın, hayatını kaybetti Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Meteoroloji'den 14 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti