Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu - Son Dakika

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

30.10.2020 13:50

Gece boyunca sahadaki ilerleyişini sürdüren Azerbaycan ordusu Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu. Vurulma anının görüntülerine yer verilirken, görüntülerde ambardaki çok sayıda roketin infilak ettiği dikkatlerden kaçmadı.

Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerini vurmasından sonra başlayan çatışmalar hala devam ediyor. Azerbaycan ordusunun sahadaki etkinliği Erivan yönetimi düşündürürken, Azerbaycan uzun yıllar sonra toprak bütünlüğünü yakalamaya çok yaklaştı. Azerbaycan ordusu yaklaşık olarak 200 yerleşim yeri Ermenistan işgalinden kurtarılırken, ordu stratejik bölge olarak nitelendirilen Şuşa'ya yaklaştı.

"ŞUŞA'YA SAHİP OLAN KARABAĞ'IN DA SAHİBİDİR"

Geçen gün açıklamada bulunan sözde Dağlık Karabağ lideri Arayik Harutyunyan, Azerbaycan'ın önemli ve tarihi bir kent olan Şuşa'dan sadece 5 kilometre uzaklıkta olduğunu söyledi ve Ermenilere, şehri savunma çağrısı yaptı. Harutyunyan Şuşa'nın önemini ise "Sevgili yurttaşlarım, 1992'de muzaffer yürüyüşümüz Şuşa'nın kurtarılması ile başladı, şimdi ise onun koruması şartına bağlı. Düşman Şuşa'ya birkaç kilometre, en fazla 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Azerbaycan ordusunun nihai hedefi şehri ele geçirmektir. Tabiri caizse, Şuşa'ya sahip olan Artsah'ın (Karabağ'ın) da sahibidir" sözleriyle açıkladı.

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

ERMENİSTAN'IN EN BÜYÜK CEPHANELİĞİ VURULDU

Gece boyunca sahadaki ilerleyişini sürdüren Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait Şuşa yakınlarındaki askeri cephaneliği vurdu. Ermenistan ordusunun en büyük cephaneliklerinden olan Karin Tak köyü cephaneliği bölgenin askeri mühimmat ihtiyaçlarının karşılandığı depolardan oluşuyordu.

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

FÜZELER HAVAİ FİŞEK GİBİ PATLADI

Azerbaycan'ın vurduğu cephanelikte patlayan füzeler ise dikkatten kaçmadı. Görüntülerde, füzelerin havai fişek gibi dağıldığı dikkat çekti.

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

Son Dakika Dünya Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (3)
  • : Laçin koridoru dahil Türkiye Azerbaycan arasında geçiş olmadığısürece savaş kazanılmış sayılmaz hedef Türkiye Azerbaycan iki kardeş ülkenin barış ve kardeşçe birleşmesi türk birliği. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Depreme İzmir'de yakalanan Fatih Portakal, korku dolu anları anlattı Son Dakika! İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer: 20'ye yakın binada yıkım ihbarı aldık Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu'dan 6.6'lık İzmir depremiyle ilgili açıklama: 6 binanın yıkıldığı ihbarı geldi İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem büyük paniğe neden oldu İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem! Bayraklı ve Bornova ilçelerinde yıkım var Son Dakika: Yaşlı komşusuna şiddet uygulayan ünlü şarkıcı Halil Sezai tahliye edildi Son Dakika! Azerbaycan, aralarında bebek, çocuk ve kadınların olduğu 90 sivilin Ermenistan tarafından katledildiğini bildirdi Brooklyn Beckham, sevgilisiyle küvet pozlarını paylaşarak ilişkilerinin yıldönümünü kutladı