Aziz Babuşcu: Minyeli Abdullah'ı Okuyana Kadar Ecevitçiydim - Son Dakika

Aziz Babuşcu: Minyeli Abdullah'ı Okuyana Kadar Ecevitçiydim

09.01.2012 10:59
Aziz Babuşcu: Minyeli Abdullah'ı Okuyana Kadar Ecevitçiydim, System.String[]

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, gençliğinde ailesinden gelen bir Ecevit hayranlığı olduğunu, bir yakınının tavsiyesi üzerine okuduğu Minyeli Abdullah kitabının tüm hayatını değiştirdiğini söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, gençliğinde ailesinden gelen bir Ecevit hayranlığı olduğunu, bir yakınının tavsiyesi üzerine okuduğu Minyeli Abdullah kitabının tüm hayatını değiştirdiğini söyledi.

Aziz Babuşcu, Vatan'a verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Gençliğinde, Trabzon'daki klasik CHP tutumu gibi babasının da Ecevit hayranı olduğunu belirten Babuşcu, orta okul döneminde mahallelerindeki bir ağabeylerinin verdiği Minyeli Abdullah kitabını okuyunca hayatının değiştiğini belirtti. Babuşcu, "Şu anda hala görüştüğüm o zamanlar inşaat boyacılığı yapan, kendince bize İslami bilgileri aktarmaya çalışan bir ağabeyimiz vardı, Şefik Özkan. O bana bir kitap verdi. Hekimoğlu İsmail'in Minyeli Abdullah'ını... O kitap siyasi anlamda okuduğum ilk kitaptır. Sonra Huzur Sokağı'nı verdi." dedi. Bu tarihten sonra kendisine İslami motifler içinde bir istikamet çizdiğini kaydeden Babuşcu, "Tabii o zamanlar 'İslamcı' gibi tabirler yoktu. Kendini sağ yelpaze içinde gören bir öğrenci oldum." şeklinde konuştu.

Görüşlerinin Minyeli Abdullah, Huzur Sokağı ve benzeri eserleri okuya okuya şekillendiklerini aktaran Babuşcu, "Benim değişimim ailemi de komple etkiledi. Babam şimdi belki bazı noktalarda benden de daha uç noktalarda. Ama o zaman ciddi şekilde benden etkilenmişti. Çünkü hiç unutmuyorum; yine Şefik Özkan ağabeyimizin etkisiyle bir sabah kalktım, abdest aldım ve sabah namazını kıldım. Babam ve evdekiler 'ne oluyor?' diyer şaşırdı. Ondan sonra da hiç kesintiye uğratmadan kıldım beş vakit namazımı."

İstanbul İÇİN YÜZDE 55 HEDEFİ

AK Parti'nin yoğun teşkilat çalışmalarından da bilgi veren Aziz Babuşcu, geçtiğimiz yerel seçimlerde Ataşehir'in az bir farkla CHP'ye kaptırılmasının içinde bir uhde olduğunu belirtti. Babuşcu şunları söyledi: "Geçen seçimlerde 'Referandumda aldığımız yüzde 55 hedefine ulaşabiliriz' demiştim arkadaşlara. Kendimizi bu hedefe yaklaşabildiğimiz oranda başarılı görecektik ve tarihi bir fark yakaladık yüzde 49.5 oyla. Önümüzdeki yerel seçimlerde hedefi yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Ataşehir yeni kurulan bir ilçe ve alamadık, içimde uhtedir. Bu seçimlerde kesin alacağız. Avcılar ve Büyükçekmece de AK Partili yerel yönetim hizmet anlayışıyla tanışacak."

Aziz Babuşcu: Minyeli Abdullah'ı Okuyana Kadar Ecevitçiydim

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Aziz Babuşcu: Minyeli Abdullah'ı Okuyana Kadar Ecevitçiydim - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir'den müthiş geri dönüş! Yıldız futbolcu efsane golle hat trick yaptı Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Saadet Partisi'nden asgari ücret zammı önerisi: Hedef 8 bin 85 lira olmalı