Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından Afganistan'a Ramazan Yardımı - Son Dakika

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından Afganistan'a Ramazan Yardımı

19.05.2019 14:13
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından Afganistan'a Ramazan Yardımı, System.String[]

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Afganistan'da gıda dağıtımı ve iftar programları düzenledi.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Afganistan'da gıda dağıtımı ve iftar programları düzenledi.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyindeki Faryab vilayetinde faaliyet gösteren Taawun Vakfı aracılığıyla gıda yardımları yaptıklarını ve iftar programları düzenlediklerini söyledi.

Eryılmaz, Afganistan'daki faaliyetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Mazlum coğrafyalarda dul, yetim, engelli, dar gelirli ve mülteci konumunda olan yüz binlerce aile için seferber olduklarını ifade eden Eryılmaz, Türkiye dahil 40 ülkede insani yardım, sosyal-kültürel hizmetler, basım-yayın ve eğitim alanlarında faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Taawun Vakfı Başkanı Azizullah Rahimi de Afganistan'da 40 yıldır devam eden savaştan dolayı birçok alanda acil yardımlara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Rahimi, Türkiye'den gönderilen yardımlarla buradaki yaraları sarmaya çalıştıklarını belirterek, Afganistan'da başta eğitim olmak üzere basım-yayın hizmetleri, insani yardım, su kuyusu açma ve kurban kesim projeleri gerçekleştirdiklerini, bu çalışmaları Afganistan geneline yaymak istediklerini aktardı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından Afganistan'a Ramazan Yardımı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi