Aziz Yıldırım, PFDK Savunmasını Cumhurbaşkanlığı'na Gönderdi - Son Dakika

Aziz Yıldırım, PFDK Savunmasını Cumhurbaşkanlığı'na Gönderdi

16.01.2017 16:48

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle PFDK'ya sevk edilmişti. Yıldırım, yaptığı savunmayı hem PFDK'ya hem de Cumhurbaşkanlığı'na gönderdi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Süper Lig'deki Adanaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar futbol gündemine bomba gibi düştü. Başta MHK Başkanı Yusuf Namoğlu olmak üzere Futbol Federasyonu'ndan bir çok kişi ve kurula ağır eleştiriler yağdıran Yıldırım, "Şu anda Türk futbolunda hakem terörü var. Ben buradan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, sporla ilgili olan herkese sesleniyorum. Bu işin temizlenmesi lazım" ifadesini kullanmıştı.

AZİZ YILDIRIM, SAVUNMAYI CUMHURBAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERİ'NE GÖNDERDİ

Geçtiğimiz hafta kulübün resmi internet sitesinden Yusuf Namoğlu hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen Yıldırım, yaptığı savunmayı hem PFDK'ya hem de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri'ne gönderdi.

ÖNCEKİ KONUŞMALARI HATIRLATTI

Aziz Yıldırım'ın vekili avukat Abdurrahim Erol imzasıyla gönderilen savunma dilekçesinde, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve Galatasaray'ın eski yöneticisi Ali Dürüst'ün geçmiş dönemlerde MHK ve Futbol Federasyonu aleyhindeki konuşmalarından örnekler vererek, bu isimlerin ceza almadığını hatırlattı ve, "Fenerbahçe Futbol A.Ş. ve Aziz Yıldırım hakkında ceza tayinine yer olmadığına karar verilmesini arz ve talep ederim" ifadesi kullanıldı.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi sitesinde yer alan savunmada, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin 'ifade özgürlüğüne dair' görüşleri de yer aldı.

Aziz Yıldırım, PFDK Savunmasını Cumhurbaşkanlığı'na Gönderdi

Son Dakika Spor Aziz Yıldırım, PFDK Savunmasını Cumhurbaşkanlığı'na Gönderdi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık çalışanı istedi, Bakan Koca tüm 112 personeline aşure gönderdi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı