Son Dakika Haberleri: Aziz Yıldırım, Üyelerin İletişim Bilgilerini İsteyen Ali Koç'u Reddetti

Aziz Yıldırım, Üyelerin İletişim Bilgilerini İsteyen Ali Koç'u Reddetti

9 gün önce

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, üyelerin listesini ve iletişim bilgilerini isteyen Ali Koç'a ret yanıtı verdi.

2018 mayıs ayında yapılacak  F.Bahçe Kongresi'nde  Aziz Yıldırım'ın aday olup olmayacağı tartışılırken, adaylığını açıklayan  Ali Koç'un üyelerin listesi ve iletişim bilgilerini istediği ancak yönetimin yasayı gerekçe gösterip "Hayır" dediği belirtildi.

Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre daha önce başkan adaylığını açıklayan  Ali Koç,  Fenerbahçe Kulübü'ne bir yazı göndererek genel kurul öncesi temasa geçmek için kongre üyelerinin listesini ve iletişim bilgilerini istedi. Ancak  Fenerbahçe yönetimi bu isteği 2016 yılında resmi gazetede yayınlanan kişisel verileri koruma kanunu gerekçe göstererek kabul etmedi.

ALİ KOÇ'UN ADAYLIĞI HENÜZ RESMİ DEĞİL

Kulübe yakın kaynaklar ikinci bir gerekçe olarak  Ali Koç'un başkan adaylığının henüz resmiyet kazanmamasını da bu listenin verilmemesine bir gerekçe olarak gösterdi.

Haberde aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Ali Koç cephesi bu noktada farklı düşünüyor.  Fenerbahçe tüzüğüne göre listenin, yönetim kurulunun onayı ile kendilerine verilebileceğini belirtiyorlar. Görüştüğümüz bazı hukukçular ise  Ali Koç'un bu listeyi seçim çalışmaları dışında kullanmayacağı yönünde bir taahhütname vermesi durumunda  Fenerbahçe yönetiminin bu listeyi paylaşabileceğini belirtiyor. Bu da bir olasılık olarak hukuki bir detay olarak bir kenara not ediliyor.

AZİZ YILDIRIM'IN ADAYLIĞI BEKLİYOR

Perde arkasında gerçekleşen ve henüz kamuoyuna yansımayan bu tartışma önümüzdeki günlerde hukuki bir hal alacak gibi görünüyor. Tabii bu tartışmayı alevlendirecek gelişme de önümüzdeki aylarda başkan  Aziz Yıldırım'ın adaylığını açıklaması olacak. Bu durumda mevcut yönetimin, tüm üyelerin tüm bilgilerine sahip olmasının haksız bir rekabetin önünü açacağı iddiaları kulislerde dile getiriliyor.

AYDINLAR MAHKEME YOLUYLA ALMIŞTI

Mevcut kanun çıkmadan önce 2013'teki kongrede  Mehmet Ali Aydınlar listeyi mahkeme yoluyla almış ve üyeler ile temasa geçmişti. Şimdi  Ali Koç'un da aynı yöntemi izleyip izlemeyeceği tartışılıyor."


Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç: Aziz Yıldırım Aday Olursa Şansım Yüksek Değil U21 Liginde Fenerbahçe Deplasmanda Galatasaray'ı 2-1 Yendi
Galatasaray-Fenerbahçe Derbisinin İlk 11'leri Belli Oldu Fenerbahçe Taraftarı, Türk Telekom Stadı'na Geldi