B20 Grubu Üyeleri Washington'da Buluştu - Son Dakika

B20 Grubu Üyeleri Washington'da Buluştu

22.04.2015 14:31
B20 Grubu Üyeleri Washington'da Buluştu, System.String[]

G20'nin iş dünyası ayağını temsil eden B20 grubunun üyeleri Washington'da bir araya geldi.

G20'nin iş dünyası ayağını temsil eden B20 grubunun üyeleri Washington'da bir araya geldi.

Sabancı Holding'den yapılan açıklamaya göre, B20 görev güçleri Washington'da buluştu. Ticaret Görev Gücü Eş Başkanları Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, ICC ve Mcgraw Hill Financial Yönetim Kurulu Başkanı Harold McGraw ile görev gücünün diğer üyelerinin görüş birliğiyle G20 ülkelerinin liderlerine aralık ayında Nairobi'de yapılacak 10. Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Bakanlar Toplantısı öncesinde Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması'nın onaylanması çağrısında bulundu.

Yoğun katılımla gerçekleşen B20 Ticaret Görev Gücü toplantısında, G20 ülkelerine yapılacak diğer taslak öneriler de tartışıldı. Ticaret Görev Gücü Toplantısı'na 20 farklı ülkeden 70 civarında üst düzey yönetici katıldı.

Toplantıda öne çıkan konular ise DTÖ Ticareti Kolaylaştırması Anlaşması'nın devletler tarafından onaylanmasının ardından uygulanması oldu. Toplantıda ayrıca 2008 mali krizinden bu yana alınan ticarete zarar verici korumacı önlemlerin durdurulması ve geri çekilmesi konuları tartışıldı.

Ticaretin Kolaylaştırması Anlaşması'nın yürürlüğe girebilmesi için DTÖ üyelerinin 3'te 2'si tarafından onaylanması gerekiyor. Şu ana kadar anlaşmayı sadece dört ülke onayladı ve bu ülkeler arasında G20 üyesi olan tek ülke ABD.  Toplantıda görüşülen taslak öneriler görev gücü üyelerinin girdileri üzerine The Boston Consulting Group, Peterson Institute for International Economics'in ortak çalışması ile oluşturuldu. ICC, B20 Ticaret Görev gücü önerilerin G20 devletlerine iletişiminin koordine etme görevini üstlendi.

Tüm görev güçlerinin ortak olarak yer aldığı konferansa Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, IMF Başkanı Christine Lagarde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Coca Cola CEO'su Muhtar Kent gibi üst düzey isimler katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel B20 Grubu Üyeleri Washington'da Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

Hatayspor, 90+7'de attığı golle Çaykur Rizespor ile 2-2 berabere kaldı Erdoğan'dan Arınç'ın Demirtaş ve Kavala çıkışına yanıt: Yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz Son Dakika! "İttifak çatırdıyor mu?" sözlerine Erdoğan'dan yanıt: Cumhur İttifakı'nın gidişatından gayet memnunuz Merih Demiral'ın Cagliari maçı performansı, İtalya'da manşetlere çıktı İETT otobüsü devrildi! Şans eseri boş olan aracın şoförü kazayı yara almadan atlattı Sağlık Bakanlığı: Korona testi için belirlenen ücretten fazlasını alan özel hastanelere yaptırım uygulanacak, fazla alınan ücret iade edilecek 'İkiye tam bölünemeyen sayıyı' bilebilmek için jokerlerini kullanan yarışmacı sosyal medyanın gündemine oturdu Hocalı'da Türkçe bildiği için Azerbaycanlıları katleden Ermeni milis, 30 yıl sonra yakalandı