Bab-ı Şefkat'in 3. Sayısı Okurları ile Buluştu - Son Dakika

Bab-ı Şefkat'in 3. Sayısı Okurları ile Buluştu

26.07.2013 12:12
Bab-ı Şefkat'in 3. Sayısı Okurları ile Buluştu, System.String[]

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Darülaceze Başkanlığı'nın çıkardığı Bab-ı Şefkat dergisi, 3.sayısını okurların beğenisine sundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Darülaceze Başkanlığı'nın çıkardığı Bab-ı Şefkat dergisi, 3. sayısını okurların beğenisine sundu. Sayıya ek olarak Darülaceze'nin kurucusu Sultan Abdülhamid'in şeyhi ve mürşidi Ebu Şamat'a gönderdiği Kudüs mektubu verildi.

Derginin önsözünde Darülaceze İdare Meclisi Başkanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in kaleme aldığı bir yazı bulunuyor. Burada hep beraber büyük bir aile olmanın ulviliği vurgulanıyor. Darülaceze İdare Meclisi İkinci Başkanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları'nın yazısında ise insan eskise bile sevgi noktasında yaşlanmadığı dile getiriliyor.

Bab-ı Şefkat'te Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan da şefkatin önemini anlatıyor. Bayhan, Darülaceze'nin bu anlamda büyük rol oynadığına işaret ediyor.

Derginin Genel Yayın Koordinatörü Nevzat Özkaya, Darülaceze'de yapılan kültürel etkinliklerin ve anlamlı ziyaretlerin resmini çekiyor. Makalelere yer verilen dergide Prof. Dr. İskender Pala, 'Bizim Yunüs' yazısı ile ilahi aşkın simgelerinden Yunus Emre'ye odaklanıyor. Okuyucuya şiir lezzeti ve aşk şerbetinin iksirinden söz ediyor.

Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Zehra Sevingen Sağır, yazısında alime ilmi için, büyüğe de yaşı için ihtiram edildiğini belirterek, örf ve adetlere göndermede bulunuyor.

Uygulamalı Gerontolog Dr. Şerif Esendemir de yaşlılar için mekan ve kıyafet tasarımında duyarlılığa davet ediyor. Hülya Göksu, Ramazan ayının Darülaceze atmosferini yansıtıyor. Selda Taş ise 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nda 'Huzurlu Sesler Yarışması'na katılan Darülaceze sakinlerinden Hasan Gülbüz ile mülakatta bulunuyor.

Darülaceze Gönüllüsü Rabia Christine Brodbeck, yaratılana hizmet etmenin yaradana hizmet anlamına geldiğinin önemine değiniyor.

Yazar Yosuf Tosun, Darülaceze'nin kurucusu Sultan Abdülhamid'in Kudüs'e bakışını veriyor, mektubun arka planını sunuyor.

Sonuç olarak dergi, 'Minnet Duyguları' ve 'Darülaceze'ye Yolu Düşen Ünlüler' gibi alıntı yazılarını, İlhan Yardımcı'nın kaleminden 'Milli ve Mistik Folklorümüz' makalesini, 'Babam Aldülhamid' adlı bir kitap tanıtımını, Darülaceze kültürel faaliyetlerini, basında çıkan Darülaceze'ye dair haberleri ve ziyaretçi mektuplarını aktarıyor.

Bab-ı Şefkat'in 3. Sayısı Okurları ile Buluştu

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bab-ı Şefkat'in 3. Sayısı Okurları ile Buluştu - Son Dakika


Son Dakika

Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' 14:13 Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 18'e indirdi 13:58 Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 18'e indirdi Beşiktaş - Adana Demir maçı sonrası Serdar Ortaç'tan el hareketli ve küfürlü kutlama 13:48 Beşiktaş - Adana Demir maçı sonrası Serdar Ortaç'tan el hareketli ve küfürlü kutlama
Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor 13:39 Hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl 7 milyon kişi hayatını kaybediyor Sosyal medya hesabında çocukluk fotoğrafını paylaşan Müge Anlı, beğeni yağmuruna tutuldu 12:51 Sosyal medya hesabında çocukluk fotoğrafını paylaşan Müge Anlı, beğeni yağmuruna tutuldu Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı 12:18 Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı
Sığır hırsızları ve köylü arasında çıkan kavgada 46 kişi hayatını kaybetti 12:00 Sığır hırsızları ve köylü arasında çıkan kavgada 46 kişi hayatını kaybetti Son Dakika! Prof. Dr. Kurugöl'den 11:49 Son Dakika! Prof. Dr. Kurugöl'den "Bebeklere yanlışlıkla korona aşısı yapıldı" iddiasıyla ilgili yeni açıklama: Yalnızca bir vaka var
Advertisement