Son Dakika Haberleri: Baba Bush'un Skandalları Bitmiyor! 79 Yaşındayken 16 Yaşında Bir Kızı Taciz Etmiş
BBC

Baba Bush'un Skandalları Bitmiyor! 79 Yaşındayken 16 Yaşında Bir Kızı Taciz Etmiş

12 ay önce

Rosyln Corrigan adlı bir kadın, 16 yaşındayken eski ABD Başkanı George H. W. Bush tarafından taciz edildiğini söyledi.

ABD'de yayınlanan Time dergisine konuşan Rosyln Corrigan, bir diğer eski başkan George W. Bush'un babası, George H. W. Bush'un 2003'te kendisini taciz ettiğini söyledi. Corrigan olayın Teksas eyaletinde, babasının da aralarında bulunduğu CIA çalışanları ile baba Bush'un toplantısı sırasında yaşandığını anlattı.

"DEHŞETE KAPILDIM"

Annesiyle birlikte Bush'un yanında fotoğraf çekimi için poz verdiklerini anlatan Corrigan, "Tam fotoğraf çekimi sırasında elini belimden aşağı kaydırdı ve kalçamı sıktı. Fotoğrafta da görülebileceği gibi ağzım açık kalmıştı" dedi. "Tam anlamıyla dehşete kapılmıştım… Hiçbir şey yapamadım" diyen Corrigan, "Sadece bir çocuktum" diyerek yaşadıklarını anlattı. Corrigan sözlerine, "Bir genç kız eski ABD başkanına ne diyebilirdi ki? 'Hey dostum bana öyle dokunamazsın' mı diyecektim?' diyerek devam etti.

79 YAŞINDAYDI

Söz konusu fotoğraf çekimi sırasında Bush 79 yaşındaydı. Bu suçlama, baba Bush'a bugüne kadar yöneltilen altıncı cinsel taciz suçlaması.

SÖZCÜSÜ ÖZÜR DİLEDİ

Baba Bush'un bir sözcüsü, eski ABD Başkanının bazı kadınlara uygunsuz biçimde dokunduğunu doğrulamıştı. BBC'ye konuşan sözcü Jim McGrath, "Kimseye bilinçli bir şekilde acı yaşatmak istemiyordu. Fotoğraf çekimi sırasında incittiği herkesten özür diliyor" dedi.

"İYİ NİYETLE" YAPIYORMUŞ

Ekim ayında da birçok kadın, fotoğraf çekimleri esnasında baba Bush'un benzer davranışlar sergilediğini söylemiş ve hikayelerini basınla paylaşmıştı. Bush'un sözcüsü McGrath ise "Bush zaman zaman kadınların kalçalarına dokunurdu. Bunu iyi niyetli bir davranış olarak yaptığını düşünürdü" dedi.

McGrath ayrıca baba Bush'un tekerlekli sandalye kullandığı için fotoğraf çekimlerinde yanında duran kişilerin bellerinin alt kısmını kavrayabildiğini ifade etti ancak fotoğrafta baba Bush'un ayakta durduğu görülüyor.

"BUNAK TAKLİDİ YALAN"

Rosyln Corrigan ise 'tekerlekli sandalye mazeretinin' kendisini öfkelendirdiğini söyleyerek, "Bu bunak, yaşlı adam taktikleri tamamen yalan… Bana 'Adam yaşlı. Ne yaptığını bilmiyor' dediklerinde kontrolümü kaybedip ağlamaya başlıyorum" dedi.

BBCAğaca Bağlı Olarak Bulunan Köpeğe Tecavüz Edildiği Ortaya Çıktı Sakalları Yüzünden Sokağa Dahi Çıkamayan Genç Kadın, Son Haliyle Şaşırttı

Trafik Cezalarının Artırılmasını Öngören Teklif Kabul Edildi