Son Dakika Haberleri: Babaannesini Balta ile Kafasını Keserek Öldüren Torun Konuştu: Yoruldum, Tahliyemi İstiyorum

Babaannesini Balta ile Kafasını Keserek Öldüren Torun Konuştu: Yoruldum, Tahliyemi İstiyorum

4 ay önce

Kayseri'de, 6 yıl önce 82 yaşındaki babaannesini dedikodusunu yaptığı için öldüren 24 yaşındaki genç kadın ikinci kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede 6 aydır cezaevinde bulunan genç kadın, "Yoruldum artık, tahliyemi ve beraatimi istiyorum" dedi.

Kayseri'de 6 yıl önce cinayete kurban giden babaannesi Pembe Boraze'yi (82), dedikodusunu yaptığı için öldürdüğü iddia edilen Fadime Boraze (24), ikinci kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede suçsuz olduğunu öne süren sanık, "Yoruldum artık, tahliyemi ve beraatimi istiyorum" dedi. Mahkeme heyeti verdiği ara kararla, sanığın tahliye talebini reddederek, duruşmayı erteledi.

YAŞLI KADIN, BALKONDA BOĞAZI KESİK HALDE BULUNDU

Olay, 28 Nisan 2012 tarihinde Felahiye ilçesine bağlı Kayapınar Mahallesi'nde meydana geldi. Pembe Boraze, evinin balkonunda boğazı kesilmiş halde ölü bulundu.

YAŞLI KADININ TORUNLARI TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ BELİRLENDİ

Aradan geçen 6 yılda olayın faillerinin bulunamaması üzerine İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hüseyin Bekmez'in talimatıyla özel ekip kuruldu. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nden dedektiflerin de desteğiyle, Pembe Boraze cinayeti dosyası yeniden incelemeye alındı. 6 ay süren teknik takip ve çok sayıda kişiden alınan ifadeler sonucu, yaşlı kadının, torunları tarafından öldürüldüğü belirlendi.

TORUNU TUTUKLANDI

Düzenlenen operasyonla, Pembe Boraze'nin torunu Fadime Boraze ile gelini Songül Boraze (56) ve oğlu Faruk Boraze (55) gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Fadime Boraze tutuklanarak, cezaevine konulurken, anne ve babası ise salıverildi.

TV PROGRAMINA KATILDILAR

Kamuoyunda 'Kesik baş cinayeti' diye de bilinen olayın ardından, şüphelilerinin, faili meçhul olayları araştıran bir televizyon programına da katıldığı belirlendi. Cinayete kurban giden Pempe Boraze'nin yapılan otopsisinde vücudunda 12 balta ve 6 bıçak darbesi olduğu tespit edildi.

TAHLİYESİNİ İSTEDİ

5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında, tutuklu sanık Fadime Boraze ile öldürülen kadının kızı davacı Fedakar K. ve Mustafa B. ile avukatları hazır bulundu. Babaannesini öldürdüğü iddia edilen Fadime Boraze, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi. Tutukluluk hali yönünden söz verilen 6 aydır cezaevinde bulunan sanık, "Yoruldum artık, tahliyemi ve beraatimi istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararla, sanık Fadime Boraze'nin tutukluluk halinin devamına ve 1 tanığın daha dinlenmesine karar vererek duruşmayı 14 Kasım'a erteledi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çevik: Türkiye, Kaşıkçı Vakasını Deşelemeyip Suudi Arabistan'a Yardımcı Oluyor

İki Kardeşi Öldüren, Yakınlarını da Yaralayan Sanık 61 Yıl 3 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı

Karım Kayboldu' Diye Polise Gitti, Çelişkili İfadeler Cinayeti Ortaya Çıkardı


YORUMLAR


Sedat Peker, Ne İş Yaptığını ve Aylık Gelirini Açıkladı Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu

AK Parti'den Aday Gösterilmeyen Belediye Başkanı, 3 Bin Kişi ile Birlikte CHP'ye Geçti