Babaannesinin Eleştirisiyle Hırslandı, Dünya Şampiyonu Oldu - Son Dakika

Babaannesinin Eleştirisiyle Hırslandı, Dünya Şampiyonu Oldu

26.11.2012 12:08
Babaannesinin Eleştirisiyle Hırslandı, Dünya Şampiyonu Oldu, System.String[]

Kırklarelili karateci Neslihan Çalışkan, karateye başladığı ilk yıllarda babaannesinin, "Parayla dayak yiyorsun" eleştirisine hırslanarak Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza attı.

Kırklarelili karateci Neslihan Çalışkan, karateye başladığı ilk yıllarda babaannesinin, "Parayla dayak yiyorsun" eleştirisine hırslanarak Avrupa ve Dünya şampiyonluklarına imza attı.

Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları bulunan 18 yaşındaki karateci Neslihan Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karate kursuna giden mahalledeki arkadaşlarından özenerek 7 yaşında karateye başladığını söyledi.

Özendiği pek çok arkadaşının karateyi bırakmasına rağmen kendisinin sevdiği spor dalından vazgeçmediğini anlatan Çalışkan, "Babaannem karate yapmama karşı çıktı, 'Parayla dayak yiyorsun' dedi. Babaanneme bunun benim kararım olduğunu ve bu sporda başarılı olacağıma inandığımı söyledim. Daha sonra aldığım başarılarla gurur duydu. Genç yaşta büyük başarılar elde ettim. Başarılarımın her geçen gün arttığını görüyorum. Sürekli çalışmamın karşılığını alıyorum" şeklinde konuştu.

Bugüne kadar katıldığı 58 müsabakadan yalnızca 4'ünden madalya alamayarak ayrıldığını anlatan Çalışkan, 2009 yılından itibaren Milli takım için mücadele ettiğini belirtti.

"Ben hedefi uç noktalarda olan bir sporcu olmadım" diyen Çalışkan "Ama her sporcu gibi bende olimpiyat şampiyonluğu yaşamak istiyorum. Hedefim 2020 yılında olimpiyatlarda mücadele etmek. Önemli bir sakatlığım olmadığı sürece karateyi bırakmayı düşünmüyorum. Beden eğitimi öğretmeni olup, milli sporcular yetiştirmek istiyorum" şeklinde devam etti.

-Anne Çalışkan: "Kızım çalışmanın karşılığını aldı"

Anne Hicran Çalışkan da kızının düzenli ve istikrarlı çalışmasının karşılığını aldığını kaydederek, ailelerin çocuklarını spora yönlendirmeleri gerektiğini bildirdi.

Kızının arkadaşlarına özenerek bu spora başladığını belirten Çalışkan, bu yönde ailenin desteklemesinin çok önemli olduğunu anlattı.

Neslihan Çalışkan, 2004'de Türkiye Karate Şampiyonu, 2005'de Türkiye Karate Şampiyonası ikincisi, 2009'da Avrupa Karate Şampiyonası ikincisi ve Dünya Karate Şampiyonu, 2010'da Avrupa Karate Şampiyonu ve Dünya Gençler Karate Şampiyonu, 2011'de Avrupa Karate şampiyonu ve Dünya Karate Şampiyonluğunun da bulunduğu birçok başarı elde etti.

Muhabir: Özgün Tiran/ Salih Baran

Yayıncı: Murat Paksoy - KIRKLARELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Babaannesinin Eleştirisiyle Hırslandı, Dünya Şampiyonu Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor