'Babam' Filminin Özel Gösterimi Yapıldı - Son Dakika

'Babam' Filminin Özel Gösterimi Yapıldı

07.10.2017 09:15
'Babam' Filminin Özel Gösterimi Yapıldı, System.String[]

Yapımını Durak Film'in, yönetmenliği Nihat Durak'ın, senaristliğini Nail Pelivan ve Nihat Durak'ın yaptığı 'Babam' filminin özel gösterimi önceki akşam Soho House'ta gerçekleştirildi.

Başrollerinde Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil ve Cezmi Baskın'ın yer aldığı 'Babam' filminin oyuncularının katıldığı özel gösterime; Nurgül Yeşilçay, Ahmet Mümtaz Taylan, İpek Bilgin, Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Bora Akkaş, Cansu Tosun, Efecan Şenolsun, Ozan Dolunay ve Neslihan Yeldan katıldı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Batmakta olan sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışırken, karısının ölümüyle zihinsel engelli oğlu Arif'le (Berker Güven) baş başa kalan Yusuf'un (Çetin Tekindor) hikayesini konu alan filmi izleyenler gözyaşlarını tutamadı.

Yönetmen Nihat Durak'ın "İnsanlar birbirine dokunduğunda dünya değişir" diyerek anlattığı filmi ünlü oyuncular şu şekilde yorumladı;

NURGÜL YEŞİLÇAY "ŞİİR GİBİYDİ"

"Film güzeldi ve duygusaldı. Oyuncu performansları çok etkileyiciydi özellikle Çetin Tekindor hiçbir ayrıntıyı kaçırmamış. Şiir gibiydi, izlemesi çok zevkliydi.

Mehmet Aslantuğ "Sinema salonlarında "Babam" gibi güzel duyguların altını çizen, yaşama sevincini tazeleyen yapımlara ihtiyacımız var. Yaşlandıkça ya çok sulu göz oluyoruz ya da film gerçekten öyle ama ondan ibaret değil."

Arzum Onan:" İzledikten sonra etkisi uzun sürecek çok güzel, çok etkileyiciydi bir film. İlk sahneden itibaren çok etkileyiciydi, çok güçlü duygularla içine çekti eminim birçok hayata da dokunacaktır."

Neslihan Yeldan; "Filmden herkes gözyaşlarıyla çıktı. Hüzünlü güzel bir hikaye olmuş. Bir oyuncu olarak seyretmekten çok keyif aldım."

Ahmet Mümtaz Taylan : "Hassasiyetleri, dokunmak istediği meseleler, her şeyiyle çok duyarlı bir film. Başta Çetin abi olmak üzere herkes çok çok iyiydi. en geniş ölçüde seyirciyle buluşmasını diliyorum."

İpek Bilgin: "Çok dokunaklı bir film. Baba oğul meselesi her zaman insanın içine dokunan bir şey. Çok keyifli bir filmdi. Çünkü istanbul dışındaki meselelerle ilgiliydi. Küçük işletmelere, öğretmenlere değinmesi insanın içine dokunan ve çok yavaş adımlı güzel bir film olmuş."

Ozan Dolunay: "Çok yoğun, çok güzel bir filmdi.Bende bazı kısımlarında destek olmak amaçlı bulundum. Çok güzel bir iş çıkartmışlar. İnsanın ruhuna dokunan bir filmdi. Ne kadar çok çalıştıklarını, ne kadar çok emek verdiklerini biliyorum. vallahi ellerine sağlık"

Efecan Şenolsun: "Benim için ayrı bir özelliği oldu.Çünkü kız kardeşimi ilk defa filmde izledim.Hikaye o kadar hem bizden hem içten hem de anlatamadığımız gerçeklikte. İnsan darmaduman olmamak için zor tutuyor kendini. İzleyenler içinde hem zevkli hem de bayağı duygu dolu dakikalar yaşayacaklar. "

Cansu Tosun: "Çok etkileyici, çok gerçekçi, çok samimi, çok öğretici aynı zamanda.Herkese tavsiye ederim. Herkesin emeğine sağlık.Çok güzel bir film olmuş.

'Babam' Filminin kısaca hikayesi ise şöyle; Yusuf Tunalı (Çetin Tekindor) batmakta olan sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışırken, karısının ölümüyle zihinsel engelli oğlu Arif'le (Berker Güven) baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için, bu durum büyük bir sınav olacaktır. Genç öğretmen Feride (Melisa Şenolsun), atanamadığı için Yusuf'un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride'nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf'un da Arif'e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif'in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler, bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. Yusuf içinde saklı olan iyi insanı Feride ve oğlu Arif'in etkisiyle gün yüzüne çıkarmaya başlar. Dertleri ve sorumlulukları Yusuf'un sürpriz kararlar almasına yol açar.

'Babam' Filminin Özel Gösterimi Yapıldı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Babam' Filminin Özel Gösterimi Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler 2000 yılına ait fotoğraf her şeyi ortaya çıkardı! Rıza Bey Apartmanı ile ilgili dehşete düşüren detay Depreme hazırlık toplantısında depreme yakalandılar İzmir'de yıkılan binada kullanan malzemeler kalitesiz çıktı Son Dakika! İzmir'de 23 saat sonra gelen mucize! Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarıldı 17 saat sonra kurtarılan İnci, enkaz altında böyle bekledi: Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın