Babamın Katillerini Bulun' - Son Dakika
Güncel

Babamın Katillerini Bulun'

Babamın Katillerini Bulun\'

Antalya'da orman ürünleri ticareti yapan babası 54 yaşındaki Enver Dündar'ı öldürüp, parmağındaki alyansına kadar alıp ortadan kaybolan Suriyeli çiftin yakalanmasını isteyen 26 yaşındaki Selin Dündar, "Suriyeliler ülkeye girerken kayıt altında tutulmuş olsaydı, babamın katilleri bu kadar kolay izini kaybettiremezdi" dedi.

09.06.2015 11:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'da orman ürünleri ticareti yapan babası 54 yaşındaki Enver Dündar'ı öldürüp, parmağındaki alyansına kadar alıp ortadan kaybolan Suriyeli çiftin yakalanmasını isteyen 26 yaşındaki Selin Dündar, "Suriyeliler ülkeye girerken kayıt altında tutulmuş olsaydı, babamın katilleri bu kadar kolay izini kaybettiremezdi" dedi.

Bilecik, İnegöl ve Antalya'da orman ürünleri ticareti yapan Enver Dündar, geçen yıl Bursa'da tanıştığı enişte- kayınbirader Suriyeli 2 kişiye iş verdi. Bu 2 kişi daha sonra eşlerini de yanına alıp Dündar'ın ticaret yaptığı Antalya'ya taşındı. Dündar yanında çalıştırdığı Suriyeli 2 aileyi, Antalya'da oturduğu dairenin karşısındaki daireyi kiralayıp yerleştirdi. Dündar'ın kızı Selin Dündar, bir süre önce Bilecik'te yüksek lisans eğitimi almaya başladı. Evin tek çocuğu olan Selin'le birlikte annesi 55 yaşındaki Sevim Dündar da Bilecik'e gitti.

EVİNDE BOĞAZI KESİLİP BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Geçen aralık ayında Enver Dündar, Antalya'daki evinde boğazı kesilip defalarca bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Olaydan sonra Enver Dündar'ın iş verdiği Suriyeli çiftten Enes Neddef ile eşi Hana Neddef gözaltına alındı. Dündar'ın iş verdiği diğer Suriyeli çift Muhammet Aşur ile eşi Takrit Aşur ise bulunamadı. Kayıp çiftin, diğer çifte cinayeti işlediklerine dair mesaj attığı tespit edilince Enes Neddef ile eşi serbest bırakıldı. Olaydan sonra kaybolan Muhammet Aşur ile eşi Takrit hakkında ise Enver Dündar'ı canavarca hisle öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

ALYANSINA KADAR ALMIŞLAR

Davanın ilk duruşmasında eşi Sevim Dündar ile çocukları Selin Dündar ve avukatları Sevim Türkan Avcı hazır bulundu. Olaydan sonra kaybolan Suriyeli çift adına Antalya Barosu'nca görevlendirilen avukat Elif Şengezer'in de katıldığı duruşmaya başka gelen olmadı. Mahkemede ifadesini veren Sevim Dündar, son 1 yıldır Bilecik'te de yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: "Ben kızımla Bilecik'e gittikten birkaç gün sonra eşim Antalya'daki evimizde öldürülmüş. rahmetli eşimi öldürüp parmağındaki alyansını ve cep telefonun alıp kaçmışlar. Ayrıca olayın meydana geldiği gün eşim bir arkadaşına yüklü miktarda para beklediğini de söylemiş. Para gelince yola çıkacağını anlatmış. Eşimin üzerinden hiç para çıkmadı. Eşimin eklediği para geldiyse onu da alıp gittiklerini düşünüyoruz." Selin Dündar da babasının para yüzünden öldürülmüş olabileceğini söyledi.

SAVCI KIRMIZI BÜLTENLE ARAMA İSTEDİ

Cumhuriyet savcısı ise Muhammet Aşur'un uluslararası alanda aranıp yakalanması için kırmızı bülten çıkartılmasını talep etti. Ancak savcının bu talebi Suriyelilerle ilgili yeterli bilgi olmadığı için kabul görmedi. Hakkında tutuklama kararı bulunan kayıp sanık Muhammet Aşur ile eşinin adres tespiti için Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılıp, varsa bu kişilerin fotoğraf ve parmak izlerinin mahkemeye gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

'KAYITLARI TUTULSAYDI KOLAY ÇIKIP GİDEMEZLERDİ'

Duruşma sonrası açıklamada bulunan Selin Dündar, olay günü saat 01.30'da gelen telefondan babasının öldürüldüğünü öğrendiklerini belirterek şunları anlattı: "Babamı boğazını keserek ve bıçak darbeleriyle öldürmüşler. Muhammet Aşur eşiyle beraber babamı öldürüp, benim odamdaki bazanın altına saklayıp kapıyı da kilitledikten sonra çıkıp gitmiş. Babamın üzerinde evde değerli ne varsa alıyorlar. Babamın cebinden hiç para çıkmamasının imkanı yok. Bu şahısların Suriye'ye kaçtığı düşünülüyor. Çünkü edindiğimiz bilgiye göre babamın telefonundan Suriye'de sinyal alınmıştı. Sonra bu sinyal kesildi. Bu insanlar bizim ülkemize girerken kayıtları tutulsaydı, bugün bu kadar kolay çıkıp gidemezlerdi. İnsanlara merhamet edip karşılığında bunu görmek aklımızın ucundan bile geçmezdi. Babamı öldürüp kayıplara karışan şahsı tanıyanların insaniyet namına polise bildirmesini istiyoruz."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Babamın Katillerini Bulun' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Erdoğan: Hangi maskeyi takarlarsa taksınlar milletimiz bunların ne olduğunu artık gayet iyi biliyor
  17:45 Erdoğan: Hangi maskeyi takarlarsa taksınlar milletimiz bunların ne olduğunu artık gayet iyi biliyor

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hangi maskeyi takarlarsa taksınlar milletimiz bunların ne olduğunu artık gayet iyi biliyor ama niyetlerini ve taktiklerini kendi ağızlarıyla ikrar etmelerinden açıkçası biz memnuniyet duyduk. Görüldüğü gibi sandıkta hesaba çekilecekleri günler yaklaştıkça bunların ayakları titremeye başladı. Hangi kılığa gireceklerini, hangi yalana sarılacaklarını, hangi istikamete koşacaklarını şaşırdılar." dedi

 • Turgut Altınok: Gençlerimize ulaşım ücretsiz olacak
  17:45 Turgut Altınok: Gençlerimize ulaşım ücretsiz olacak

  Cumhur İttifakı ABB Başkan adayı Turgut Altınok, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, 31 Mart'tan sonra gençlerin ulaşımının ücretsiz olacağını ve otobüs, minibüs esnafının mağdur edilmeyeceğini belirtti. Ayrıca, Ankara'da yapılacak olan Aquapark projesi, trafiğin rahatlatılması için yeni alternatif yollar ve metro ağlarının oluşturulması gibi vaatlerde bulundu.

 • Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali Manisa'da Gerçekleşti
  17:45 Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali Manisa'da Gerçekleşti

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali, Manisa'da renkli ve çekişmeli bir atmosferde gerçekleşti. İzmir, Kütahya, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak ve Afyon'dan gelen lise ve üniversite öğrencileri, Türkiye finali için birbirinden yetenekli performanslar sergiledi. Yarışmada birinci olanlar belirlendi ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Ulusan, gençleri tebrik ederek önemli bir organizasyonun parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

 • Erzincan'daki altın madeni soruşturmasında 2 mühendis adliyeye sevk edildi
  17:43 Erzincan'daki altın madeni soruşturmasında 2 mühendis adliyeye sevk edildi

  Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen toprak kaymasına ilişkin soruşturmada, idari pozisyondaki 2 mühendis adliyeye sevk edildi. İliç'teki maden ocağını işleten şirkette çalışan mühendisler İ.T. ve K.M.A. ifade işlemleri için adliyeye sevk edildi. Daha önce tutuklanan 6 kişiden biri olan Kanadalı yönetici J.R.G. de soruşturma kapsamında yer almaktadır.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Milletimizin desteğiyle şehirleri geleceğe taşıyacağız
  17:43 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır: Milletimizin desteğiyle şehirleri geleceğe taşıyacağız

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bahçelievler Şule Yüksel Şenler Bilim Merkezi ve Kütüphanesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, milletin desteğiyle şehirleri güzelleştirmek ve geleceğe taşımak adına adaylara destek verilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin sanayileşme, bilim ve teknoloji alanında önemli adımlar attığını ve gençlerin potansiyelini ortaya çıkarmaya devam ettiklerini belirtti.

 • Orhangazi'de park halindeki araçta baygın halde bulunan sürücü hayatını kaybetti
  17:43 Orhangazi'de park halindeki araçta baygın halde bulunan sürücü hayatını kaybetti

  Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yol kenarında park halindeki hafif ticari araçta baygın halde bulunan sürücü, hastaneye kaldırıldığı sırada hayatını kaybetti. Olayın nedeni ise araştırılıyor.

 • Yol verme nedeniyle tartıştığı sürücünün dükkanını kurşunladı: O anlar kamerada
  17:42 Yol verme nedeniyle tartıştığı sürücünün dükkanını kurşunladı: O anlar kamerada

  Bayrampaşa'da trafikteyken yol verme nedeniyle otomobil sürücüsüyle tartışma yaşayan motosikletli şüpheli, tartıştığı adamın dükkanını kurşunladı. Olay güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Şüpheli motorla gelip, silah sıktıktan sonra kaçtı.

 • Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba esnaf ziyaretlerine devam ediyor
  17:41 Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba esnaf ziyaretlerine devam ediyor

  Belgin İba, Saraçlar Caddesi esnafını ziyaret ederek sorunları dinledi ve projelerini anlattı. İba, caddenin tarihine uygun bir görünüm kazandırma ve nostaljik bir tramvay ekleyerek kısa ulaşıma katkı sağlama planlarını açıkladı.


Advertisement