Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip - Son Dakika

Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip

14.02.2019 11:11

Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesinde babasından devraldığı belediye başkanlığını 35 yıldır sürdüren Tuncer Uzunoğlu, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde sekizinci kez bu göreve seçilmek için yarışacak.

EKBER TÜRKOĞLU - Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesinde babasından devraldığı belediye başkanlığını 35 yıldır sürdüren Tuncer Uzunoğlu, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde sekizinci kez bu göreve seçilmek için yarışacak.

Belediye başkanlığı görevini babası Yaşar Uzunoğlu'dan 1984 yılında devralan evli ve 2 çocuk babası Tuncer Uzunoğlu, beldeye 6 dönem bağımsız hizmet ettikten sonra 2014 yılında CHP'nin adayı olarak katıldığı seçimden galip çıktı. 31 Mart'ta yapılacak seçime yine CHP'den katılan Uzunoğlu, yeniden seçilerek beldesine hizmet etmeyi sürdürmeyi amaçlıyor.

Uzunoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylerinin 1977 yılında belde olduğunu, ilk belediye başkanlığını Halis Erkaslan'ın yaptığını söyledi. Belediye başkanlığına 1980 darbesinden sonra Rüstem Kalaycı ve Hasan Ezgin'in ardından 1983 yılında babası Yaşar Uzunoğlu'nun atandığını anlatan Uzunoğlu, babasının bu görevde 11 ay kaldığını belirtti.

-"İnşallah sekizinci dönemde de hizmetlere devam edeceğiz"

Yeniden demokratik hayata geçildiğinde 1984 yerel seçimlerine vatandaşların isteği üzerine belediye başkanlığına bağımsız aday olarak katıldığına işaret eden Uzunoğlu, "35 yıl önce belediye başkanlığına 28 yaşındayken bağımsız olarak seçildim. Vatandaşlarla ve belediye personeliyle iş birliğinde hareket ederek 6 dönem bağımsız, geçen dönem de CHP'den belediye başkanı seçilerek beldeme hizmet etme fırsatı buldum. İnşallah sekizinci dönemde de hizmetlere devam edeceğiz." dedi.

Her zaman hizmet etmeyi amaçladığını vurgulayan Uzunoğlu, şöyle konuştu:

"Devletle halkım arasında daha iyi köprü kurabilme, hizmetlerin daha iyi gelebilmesi, bürokratik ilişkilerimizin daha iyi değerlendirilmesi anlamında ilk 6 dönem bağımsızlığı tercih ettim. Birinci dönemim dışında her dönem karşımda rakibim oldu. 35 yıl elbette uzun bir süre ama halkla iyi diyalog içinde olmamız bunu sağladı. Hizmetlerimizi halkımızın istekleri doğrultusunda, halkımızla birlikte değerlendirerek yaptık. Halktan hiç ayrılmadık. Hep iç içe olduk. Birlikte yaşadık."

Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip
Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip
Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip
Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Babasından Devraldığı Belediye Başkanlığına 8. Kez Talip - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret