Babasının Hayalleri İçin Ter Döküyor - Son Dakika

Babasının Hayalleri İçin Ter Döküyor

05.01.2012 11:29
Babasının Hayalleri İçin Ter Döküyor, System.String[]

Ömer Ersoy - Beş yaşında Azerbaycan'da başladığı judo sporunda çeşitli başarılar elde eden Samsun SHÇEK ve Gençlik Spor Kulübü sporcusu Dilgam Aliyev, elde ettiği başarıların en çok babasını mutlu ettiğini söyledi.

Ömer Ersoy - Beş yaşında Azerbaycan'da başladığı judo sporunda çeşitli başarılar elde eden Samsun SHÇEK ve Gençlik Spor Kulübü sporcusu Dilgam Aliyev, elde ettiği başarıların en çok babasını mutlu ettiğini söyledi.

Aliyev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası tarafından 5 yaşında gönderildiği judo sporunda 14 yılı geride bıraktığını belirtti.

Babasının judo sporuna olan tutkusunun küçük yaşlarda başladığını ancak ailesinin buna izin vermemesi üzerine judoya gidemediğini vurgulayan Aliyev,

"Babam, içinde kalan judo tutkusu yüzünden beni daha 5 yaşımdayken bu spora başlattı. Babamın çok isteyip de gidemediği judo sporu onun hep hayallerini süslemiştir. Bu nedenle de beni daha küçük yaşta judoya gönderdi. 14 yıldır bu sporu yapıyorum. Benim içinde judo hayatımın vazgeçilmezleri arasındaki yerini aldı" dedi.

Judoda başarılı bir sporcu olmak adına azimle çalıştığını vurgulayan Aliyev, şunları kaydetti:

"Bu zamana kadar çıktığım bir çok müsabakada çeşitli dereceler elde ettim. Kariyerimde Avrupa Kupaları üçüncülüğü ve Azerbaycan şampiyonluğum var. Bundan sonraki hedefim ise 28 Ocak'ta Gürcistan'da yapılacak Dünya Kupası müsabakasında derece almak. Judo sporunda elde ettiğim başarılarla babamı dünyanın en mutlu insanı ettiğimi düşünmek beni daha da hırslandırıyor. Gürcistan'da elde edeceğim dereceleri de babama hediye etmek istiyorum. Bunun için var gücümle çalışıyorum."

Türkiye'de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Aliyev, "Takım arkadaşlarım, hocalarım herkes çok iyi. Burada sağlanan olanak bana evimi aratmıyor. Allah güç, kuvvet verdiği sürece judoya Türkiye'de devam etmek istiyorum" diye konuştu.

Sporun yanı sıra eğitim hayatını da sürdürdüğünün altını çizen Aliyev,

"Üniversite eğitimimi Azerbaycan'da sürdürüyorum. Beden Terbiye ve İdman Akademisi 3. sınıf öğrencisiyim. Eğitim hayatımı da aksatmamaya gayret gösteriyorum. Azerbaycan devleti bu durumu olumlu karşılıyor. Spor yaptığımız süre boyunca devletimiz bizlere izin veriyor" dedi.

SHÇEK ve Gençlik Spor Kulübü Genel Direktörü Yüksel Ekinci, çalışma hırsı ve gayretiyle Aliyev'in gelecekte başarılı bir sporcu olacağına inandığını söyledi.

Azerbaycan Judo Federasyonu'ndaki tanıdık antrenörler sayesinde Aliyev'i takıma kazandırdıklarını belirten Ekinci, "Azerbaycan'daki hocaların tavsiyesi üzerine Dilgam Aliyev'i takımımıza dahil ettik. Aliyev, Judo'ya bizimle devam edecek. Spor ahlakı üst seviyede bir sporcu. Kendisi bu azim ve gayretli çalışmalarının mükafatını gelecekte mutlaka görecektir. Sporcumuz, gelecek vaat eden yetenekler arasındaki yerini korumaktadır" diye konuştu.

- SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Babasının Hayalleri İçin Ter Döküyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı