Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak - Son Dakika

Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak

27.01.2012 09:38
Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak

Alhan Babat TBMM'de komisyon toplantılarına katılacak.

TBMM'de çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için Ankara'ya giden GKV Özel Okulları 8.sınıf öğrencisi Muammer Alhan Babat incelemelerine başladı. Gaziantepli parlamenterlerden Derya Bakbak'ı makamında ziyaret eden Babat parlamento çalışma takvimi hakkında çeşitli bilgiler aldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'le de görüşeceği bildirilen 8.sınıf öğrencisi Muammer Alhan Babat'ın yoğun bir TBMM programı olduğu bildirildi.

23 Nisan 2012 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında temsili olarak TBMM Başkanlık koltuğuna oturması beklenen Muammer Alhan Babat çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Ankara'ya gitti. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ın koordine ettiği program kapsamında çeşitli toplantılara katılacak olan Muammer Alhan Babat bazı komisyonlarda hazırlanan yasalarla ilgili görüşmelere de katılarak görüşlerini bildirecek. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak'ı makamında ziyaret ederek parlamento çalışma takvimi hakkında bilgiler alan Babat 23 Nisan öncesi TBMM'deki çalışmaları yakından tanımak istediğini ifade etti.

Gaziantepli 8.sınıf öğrencisi Muammer Alhan Babat'ın ziyaretinden memnun olduğunu ifade eden Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak "Çocuklarımızın ve gençlerimizin ülke ve dünya gündemiyle yakından ilgilenmesi heyecan verici bir durum. Muammer Alhan Babat'la daha önce de Gaziantep'te görüşmüş ve çalışmaları hakkında bilgiler almıştım. Çocuklarımız ülkemizin ve milletimizin geleceğinin en büyük teminatıdır. Onları ülke sorunlarıyla yakından ilgilenirken görmek bizleri mutlu etmiştir. Gaziantep tarihinde ilk kez 23 Nisan 2012 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında TBMM Başkanlık koltuğuna Gaziantepli bir çocuğun oturacak olması kentimiz adına gurur verici bir olaydır. Muammer Alhan Babat diğer emsallerinden farklı bir özellik göstererek Gaziantep'e Gazikent Üniversitesi'nin açılış törenine katılan TBMM Başkanımız Sayın Cemil Çiçek'le bir görüşme yaparak yeni hazırlanmakta olan sivil anayasaya katkı sağlamak istemiş. Okul öğrenci meclislerinin bu anlamda görüşlerinin alınması yönünde Sayın Başkanımıza bir dilekçe vermiş ve dikkatleri üzeninde toplamıştı.

O görüşmede TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'e 23 Nisan'larda bu güne kadar hiçbir Gaziantepli çocuğun temsili başkanlık görevini yapmadığını da hatırlatmış, bu durum üzerine Sayın Başkanımız Gaziantep Valisi Sayın Erdal Ata'ya talimat vererek gerekli yazışmaların başlatılması ve temsili başkanlık için Muammer Alhan Babat'ın Ankara'ya gönderilmesini istemişti. Bugün görüyorum ki Muammer Alhan Babat üstlendiği görevi liyakatiyle gerçekleştirebilmek için TBMM'de inceleme ve ziyaretlerde bulunuyor. Kendisine başarılar diliyorum ve bu organizasyonda Gaziantepliler adına destekliyoruz. Bu durum Gaziantep için gurur verici bir olaydır" dedi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak'ın çalışmalarını yakından izlediğini ifade eden Muammer Alhan Babat'ta "TBMM çatısı altında bilindiği gibi iki Gaziantepli hanım milletvekilimiz görev yapmaktadır. Her ikisi de bizlerin ortak gurur kaynağıdır.

Bu durum Gaziantep'in modern ve çağdaş yüzü yanında kadın haklarına verdiği öneminde en büyük göstergesidir. Milletvekilimiz Sayın Derya Bakbak'ın gerek parlamento çatısı altındaki gerekse Gaziantep'teki çalışmalarını yakından izleyen birisi olarak beni bugün makamına kabul edip TBMM çalışmaları hakkında bilgiler verdiği ve zaman ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Ankara ziyaretimiz sırasında TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'i de ziyaret edecek bazı komisyonlara katılarak anayasa ile ilgili hazırlanan maddeler hakkındaki görüşlerimizi paylaşacağız." dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak - Son Dakika


Advertisement