Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak - Son Dakika
Güncel

Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak

Babat TBMM\'de Toplantılara Katılacak

Alhan Babat TBMM'de komisyon toplantılarına katılacak.

27.01.2012 09:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM'de çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için Ankara'ya giden GKV Özel Okulları 8.sınıf öğrencisi Muammer Alhan Babat incelemelerine başladı. Gaziantepli parlamenterlerden Derya Bakbak'ı makamında ziyaret eden Babat parlamento çalışma takvimi hakkında çeşitli bilgiler aldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'le de görüşeceği bildirilen 8.sınıf öğrencisi Muammer Alhan Babat'ın yoğun bir TBMM programı olduğu bildirildi.

23 Nisan 2012 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında temsili olarak TBMM Başkanlık koltuğuna oturması beklenen Muammer Alhan Babat çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Ankara'ya gitti. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan'ın koordine ettiği program kapsamında çeşitli toplantılara katılacak olan Muammer Alhan Babat bazı komisyonlarda hazırlanan yasalarla ilgili görüşmelere de katılarak görüşlerini bildirecek. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak'ı makamında ziyaret ederek parlamento çalışma takvimi hakkında bilgiler alan Babat 23 Nisan öncesi TBMM'deki çalışmaları yakından tanımak istediğini ifade etti.

Gaziantepli 8.sınıf öğrencisi Muammer Alhan Babat'ın ziyaretinden memnun olduğunu ifade eden Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak "Çocuklarımızın ve gençlerimizin ülke ve dünya gündemiyle yakından ilgilenmesi heyecan verici bir durum. Muammer Alhan Babat'la daha önce de Gaziantep'te görüşmüş ve çalışmaları hakkında bilgiler almıştım. Çocuklarımız ülkemizin ve milletimizin geleceğinin en büyük teminatıdır. Onları ülke sorunlarıyla yakından ilgilenirken görmek bizleri mutlu etmiştir. Gaziantep tarihinde ilk kez 23 Nisan 2012 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında TBMM Başkanlık koltuğuna Gaziantepli bir çocuğun oturacak olması kentimiz adına gurur verici bir olaydır. Muammer Alhan Babat diğer emsallerinden farklı bir özellik göstererek Gaziantep'e Gazikent Üniversitesi'nin açılış törenine katılan TBMM Başkanımız Sayın Cemil Çiçek'le bir görüşme yaparak yeni hazırlanmakta olan sivil anayasaya katkı sağlamak istemiş. Okul öğrenci meclislerinin bu anlamda görüşlerinin alınması yönünde Sayın Başkanımıza bir dilekçe vermiş ve dikkatleri üzeninde toplamıştı.

O görüşmede TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'e 23 Nisan'larda bu güne kadar hiçbir Gaziantepli çocuğun temsili başkanlık görevini yapmadığını da hatırlatmış, bu durum üzerine Sayın Başkanımız Gaziantep Valisi Sayın Erdal Ata'ya talimat vererek gerekli yazışmaların başlatılması ve temsili başkanlık için Muammer Alhan Babat'ın Ankara'ya gönderilmesini istemişti. Bugün görüyorum ki Muammer Alhan Babat üstlendiği görevi liyakatiyle gerçekleştirebilmek için TBMM'de inceleme ve ziyaretlerde bulunuyor. Kendisine başarılar diliyorum ve bu organizasyonda Gaziantepliler adına destekliyoruz. Bu durum Gaziantep için gurur verici bir olaydır" dedi. Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak'ın çalışmalarını yakından izlediğini ifade eden Muammer Alhan Babat'ta "TBMM çatısı altında bilindiği gibi iki Gaziantepli hanım milletvekilimiz görev yapmaktadır. Her ikisi de bizlerin ortak gurur kaynağıdır.

Bu durum Gaziantep'in modern ve çağdaş yüzü yanında kadın haklarına verdiği öneminde en büyük göstergesidir. Milletvekilimiz Sayın Derya Bakbak'ın gerek parlamento çatısı altındaki gerekse Gaziantep'teki çalışmalarını yakından izleyen birisi olarak beni bugün makamına kabul edip TBMM çalışmaları hakkında bilgiler verdiği ve zaman ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Ankara ziyaretimiz sırasında TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek'i de ziyaret edecek bazı komisyonlara katılarak anayasa ile ilgili hazırlanan maddeler hakkındaki görüşlerimizi paylaşacağız." dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Babat TBMM'de Toplantılara Katılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hırvatistan'daki seçimlerde iktidar partisi güç kaybetti
  04:15 Hırvatistan'daki seçimlerde iktidar partisi güç kaybetti

  Hırvatistan'da gerçekleştirilen parlamento seçimlerinde iktidar partisi HDZ, seçimleri kazanmasına rağmen güç kaybetti. HDZ'nin oy oranı yaklaşık yüzde 35 olurken, muhalefet partisi SDP'nin oy oranı yaklaşık yüzde 26 oldu. Yeni hükümeti oluşturacak koalisyonun en az 76 vekilin desteğini alması gerekiyor.

 • Hırvatistan'da HDZ Seçimleri Kazandı Ancak Güç Kaybetti
  04:11 Hırvatistan'da HDZ Seçimleri Kazandı Ancak Güç Kaybetti

  Hırvatistan'da gerçekleştirilen parlamento seçimlerinde iktidar partisi HDZ, seçimleri kazanmasına rağmen güç kaybetti. HDZ'nin oy oranı yaklaşık yüzde 35 oldu ve parlamentoda 60 sandalye elde etti. Muhalefet partisi SDP'nin oy oranı ise yaklaşık yüzde 26 oldu ve 42 sandalye kazandı. Yeni hükümeti oluşturacak koalisyon en az 76 vekilin desteğini alması gerekiyor.

 • Şimşek: Piyasalar enflasyonun düşeceğine inanmaya başladı
  03:53 Şimşek: Piyasalar enflasyonun düşeceğine inanmaya başladı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) tarafından düzenlenen Küresel Görünüm Forumu'nda yaptığı konuşmada, piyasaların ve yatırımcıların genel olarak enflasyonun düşeceği ve Orta Vadeli Program'ın (OVP) sonuç vereceğine inanmaya başladığını ifade etti. Şimşek, OVP'nin güçlü ve güvenilir bir çerçeveye sahip olduğunu belirtirken, enflasyonun düşürülmesinin öncelikli hedefleri arasında olduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin politika önceliklerini anlatan Şimşek, OVP'nin fiyat istikrarını sağlamayı, rekabetçiliği artırmayı ve yapısal reformları gerçekleştirmeyi amaçladığını söyledi.

 • Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  03:43 Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde saat 02.35'te merkez üssü olan 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. İkinci depremin herhangi bir olumsuzluğa neden olmadığı bildirildi. Ekipler sahada çalışmalarını sürdürüyor.

 • Serpil Örümcer, yardım konseri öncesi herkese teşekkür etti
  03:09 Serpil Örümcer, yardım konseri öncesi herkese teşekkür etti

  Geçimini sağlamak için fotoğraflarını ve albümlerini satışa çıkarmak zorunda kalan Serpil Örümcer, yardım konseri öncesi herkese teşekkür etti. Kendisine yardım sözünde bulunan ünlü isimlerin zamanla sözlerini unuttuğunu belirten Örümcer, Cem Karaca Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konserde izleyicilerle dans etti. Konserde elde edilen gelirlerle Örümcer'in borçları kapatılacak.

 • Tokat'ta yaşanan 4,7 büyüklüğündeki deprem anı güvenlik kamerasında
  03:05 Tokat'ta yaşanan 4,7 büyüklüğündeki deprem anı güvenlik kamerasında

  Tokat Sulusaray ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin anı güvenlik kameralarına yansıdı. Belediye Başkanı Davut Kılıç, ilçede herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını açıkladı.

 • Mersin'de iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı
  02:59 Mersin'de iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı

  Mersin'de kontrolsüz kavşakta meydana gelen trafik kazasında, 68 BT 456 plakalı otomobil ile 34 HJY 494 plakalı araç çarpıştı. Kazada 5 kişi yaralandı. Bölge sakinleri, kavşağa ışık ve kamera sistemi takılması taleplerinin henüz karşılanmadığını belirtti.

 • Tokat'ta 4,7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi
  02:59 Tokat'ta 4,7 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  Tokat Sulusaray ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından, Belediye Başkanı Davut Kılıç, herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını açıkladı. Deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı.

 • İstanbul'da taksiciler öldürülen meslektaşları için eylem yaptılar
  02:44 İstanbul'da taksiciler öldürülen meslektaşları için eylem yaptılar

  İstanbul'da bir grup taksici, öldürülen taksici Yaşar Yanıkyürek için ve son zamanlarda taksicilere yönelik artan sözlü şiddet ve cinayetleri, kötü şartları protesto etmek için eylem yaptı. Göztepe Köprüsü önünde toplanan taksiciler, Beşiktaş Meydanı önüne kadar konvoy yaptı. Taksiciler, protestoyu sonlandırdıktan sonra yetkililere seslenerek, bu tür olayların yaşanmaması için önlem alınmasını istedi.

 • İstanbul'da taksiciler öldürülen meslektaşları için toplandı
  02:26 İstanbul'da taksiciler öldürülen meslektaşları için toplandı

  İstanbul'da yüzlerce taksici, gasp edilip öldürülen meslektaşları Yaşar Yanıkyürek için bir araya geldi. Taksiciler, Zincirlikuyu Mezarlığı'na cenazeyi getirdi ve güvenlik önlemleri altında basın açıklaması yaptı.

 • Tokat-Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem
  02:15 Tokat-Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklükteki deprem Tokat, Sivas ve Yozgat'ta hissedildi. Tokat'ın Sulusaray ilçesi Yozgat il sınırına yakın bin noktada saat 01.06'da deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre 4.7 büyüklükteki deprem Tokat, Sivas ve Yozgat'ta hissedildi.

 • İçişleri Bakanı: Tokat'ta meydana gelen depremde olumsuz bir durum yok
  02:08 İçişleri Bakanı: Tokat'ta meydana gelen depremde olumsuz bir durum yok

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tokat'ta meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından olumsuz bir durum olmadığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, AFAD ve ilgili kurumların saha taramalarına devam ettiğini belirtti ve depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.


Advertisement