Bafra'da "Sessiz Çığlıklar" Fotoğraf Sergisi Açıldı - Son Dakika

Bafra'da "Sessiz Çığlıklar" Fotoğraf Sergisi Açıldı

08.03.2018 17:49
Bafra'da

Bafra ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Sessiz Çığlıklar" isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Bafra ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Sessiz Çığlıklar" isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi El Sanatları Teknolojisi Bölümü 12. sınıf öğrencilerince ilçedeki bir alışveriş merkezinde açılan sergide, kadına şiddetin anlatıldığı resimlerin yanı sıra el sanatları örnekleri bulunuyor.

Kaymakam Ali Fuat Türkel, serginin açılışında yaptığı konuşmada, kadınların en küçük bir şiddete bile maruz kalmaması ve gereken değerin verilmesi anlamında bir duyarlılık oluşturulduğunu söyledi.

Bu hassasiyetin devam etmesini temenni eden Türkel, "İnsanlığa yakışmayan eziyet, taciz gibi kötü muamelelerden uzak kalmamız gerekir. Kadınlarımız her türlü meslekte başarılı şekilde çalışmaktadır. Bir kadın şiddete uğruyorsa, taciz ediliyorsa hassasiyetimizi fazlasıyla gösterelim, duyarsız kalmayalım." ifadelerini kullandı.

Yarın da açık kalacak olan serginin açılışına Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Melek Çelebi ile öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bafra'da 'Sessiz Çığlıklar' Fotoğraf Sergisi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Merkel'in halefi Türk Armin'in kameralara poz verdiği 813 numaralı künyenin sırrı ortaya çıktı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 bin 603 kişilik sosyal atamayı 26 Ocak'ta yapacak Biden'ın göreve başlamasından sonra Rusya ile ilk kriz: Navalny protestolarından ABD'yi sorumlu tuttular Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Galatasaray zorlu Malatya deplasmanında! Canlı anlatım Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı Gıdada fahiş fiyat şikayeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi: Mutlaka çözüme ulaştıracağız Kümesine giren tilkiye seslenişi sosyal medyada büyük ilgi gören vatandaşın söyledikleri duygulandırdı