Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi - Son Dakika

Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi

10.06.2021 12:59
Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi, System.String[]

Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib Soran bölgesindeki bir alana 450 briket evden oluşan "Bağcılar Mahallesi" inşa edildi.

Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib Soran bölgesindeki bir alana 450 briket evden oluşan "Bağcılar Mahallesi" inşa edildi. ???????

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Belediyesi, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İHH Bağcılar İlçe Başkanlığı, Suriye'deki insanlık dramı için harekete geçti.

Bu amaçla İHH'nın, İdlib'de çadır kentlere alternatif olarak başlattığı briket ev projesine destek verildi. Kırsaldaki Soran bölgesinde 2020 Ocak'ta başlanan proje kapsamında, 450 briket evin inşaatı tamamlandı. 24 metrekarelik 1+1 evler, dayanıklı malzemelerden imal edildi.

"Bağcılar Mahallesi" adı verilen bölgede kısa süre önce hayat başladı. Yapımı tamamlanan 450 konuta savaş mağduru İdlibli ihtiyaç sahibi aileler yerleştirildi. Çadırdan kurtulan aileler, yeni yuvalarında hem yazın hem kışın güzel bir yaşam sürecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, dünyanın neresinde olursa olsun zorda kalmış herkesin yanında olduklarını belirtti.

İdlib'de yaşanan çatışmalardan dolayı Türkiye sınırına yakın bölgelere göç eden sığınmacılar için konut inşa ettiklerini kaydeden Çağırıcı, "İnsanlığın zor bir süreçten geçtiği bu zamanda böylesine hayırlı bir olaya vesile olduğumuz için Rabb'ime şükürler olsun. Suriyeli kardeşlerimiz artık rahat edecekleri evlerine kavuştular. İnşallah bölgedeki sıkıntılar da bir an önce sona erer." ifadelerini kullandı.

Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi
Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi
Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bağcılar Belediyesinin desteğiyle İdlib'de 450 briket ev inşa edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı 09:39 Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı Yeğeniyle yasak ilişki yaşayan Murat Başoğlu, gittiği spor salonunda darbedildi 09:19 Yeğeniyle yasak ilişki yaşayan Murat Başoğlu, gittiği spor salonunda darbedildi Hamilelik fotoğrafları bile sahte çıktı! Tek seferde 10 çocuk doğurduğunu söyleyen kadın dolandırıcı herkesi kandırmış 09:07 Hamilelik fotoğrafları bile sahte çıktı! Tek seferde 10 çocuk doğurduğunu söyleyen kadın dolandırıcı herkesi kandırmış
Cicişler arasında ipler koptu! Saç saça baş başa kavga ettiler 08:55 Cicişler arasında ipler koptu! Saç saça baş başa kavga ettiler Şili Milli Takım'ında cinsel ilişki partisi skandalı! Olayların içinde eski Beşiktaşlı Medel de var 08:28 Şili Milli Takım'ında cinsel ilişki partisi skandalı! Olayların içinde eski Beşiktaşlı Medel de var Beşiktaş ve Sergen Yalçın arasında sular durulmuyor: Dönüşü yok artık, çalışmayacağım 08:23 Beşiktaş ve Sergen Yalçın arasında sular durulmuyor: Dönüşü yok artık, çalışmayacağım
Serdar Ali Çelikler'den çarpıcı Şenol Güneş sözleri: Memleketçilik yaptığı iddiaları var 19:13 Serdar Ali Çelikler'den çarpıcı Şenol Güneş sözleri: Memleketçilik yaptığı iddiaları var Arkeologlar Şanlıurfa'da jet hızıyla kazmayı vurmaya başladı! Meğerse yıllarca bir tarihin üzerinde oturmuşlar 18:54 Arkeologlar Şanlıurfa'da jet hızıyla kazmayı vurmaya başladı! Meğerse yıllarca bir tarihin üzerinde oturmuşlar
Advertisement