Son Dakika Haberleri: Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahliyesine başlandı

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahliyesine başlandı

8 gün önce

- Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahliyesine başlandı Evraklar poşetlenerek araca yüklendiİSTANBUL - İstanbul'da 26 Eylül'de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören ve dün tahliye kararı verilen Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tahliye işlemleri başladı.

- Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahliyesine başlandı

Evraklar poşetlenerek araca yüklendi

İSTANBUL - İstanbul'da 26 Eylül'de meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören ve dün tahliye kararı verilen Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tahliye işlemleri başladı. İçeride bulunan koli koli evraklar araçlara yüklendi.

26 Eylül'de İstanbul'da meydana gelen 5.8 büyüklüğünden depremin ardından bazı bina ve kurumlar zarar gördü. Riskli binalara ise boşaltılma kararı verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dün yapılan açıklamada, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Gaziosmanpaşa İlkokulu için hasarlı olduğu gerekçesi ile tahliye kararı verildi. Bağcılar Gaziosmanpaşa İlkokulu'ndaki öğrenciler Plevne Ortaokulu'na, ana sınıf öğrencileri Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi'ne, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi'ne taşınmasına karar verildi.

Sabah erken saatlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gelen ekipler, içeride bulunan evrakları ve diğer malzemeleri kolileyerek dışarı çıkardılar. Dışarı çıkarılan koliler ve büyük poşetlere konulara, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi'ne taşınmak üzere araçlara yüklendi. Tahliye işlemlerinin gün içerisinde tamamlanması bekleniyor. Bağcılar Gaziosmanpaşa okulunda bulunan öğrenciler ise bugün Plevne Ortaokulu'na giderek ders başı yaptılar.

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tahliyesine başlandı

Haber Yayın Tarihi: 09.10.2019 10:16 Kaynak: İHAİTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çakır: Kırılma 7.2 büyüklüğündeki bir depremi tetikeyebilir
TOKİ'nin yüzde 22'lik indirim kampanyası 18 Ekim'de sona eriyor Okan Bayülgen'den anlamlı hareket! Plajda çöp topladı İstanbul'da toplu taşıma araçları 29 Ekim'de ücretsiz