Son Dakika Haberleri: - Bağdat'ta protestocularla güvenlik güçleri arasında çatışma- 1 Ekim'den bu yana devam eden...

- Bağdat'ta protestocularla güvenlik güçleri arasında çatışma- 1 Ekim'den bu yana devam eden...

9 gün önce

- Bağdat'ta protestocularla güvenlik güçleri arasında çatışma 1 Ekim'den bu yana devam eden hükümet karşıtı protestolarda 301 kişi hayatını kaybettiERBİL - Irak'ta devam eden hükümet karşıtı gösterilerde güvenlik güçleri ile protestocular arasında çatışma yaşandı.

- Bağdat'ta protestocularla güvenlik güçleri arasında çatışma

1 Ekim'den bu yana devam eden hükümet karşıtı protestolarda 301 kişi hayatını kaybetti

ERBİL - Irak'ta devam eden hükümet karşıtı gösterilerde güvenlik güçleri ile protestocular arasında çatışma yaşandı.

Irak'ta bir aydan fazla süredir düzenlenen protesto gösterilerinde ölenlerin sayısı artarken başkent Bağdat'ta protestocularla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Güvenlik güçleri, protestocuların hükümet konakları ve yabancı misyonların bulunduğu korumalı Yeşil Bölge'ye giden köprüleri geçmelerini engellemek için kurduğu beton barikatları kaldırması üzerine sert müdahalede bulundu. Gaz bombası ve gerçek mermi kullanan güvenlik güçlerine protestocular taş atarak karşılık verirken meydana gelen olaylarda 17 kişinin boğulma tehlikesi geçirdiği belirtildi.

Protestocular hükümet konakları ve yabancı misyonların bulunduğu korumalı Yeşil Bölge'ye girmeye çalışırken güvenlik güçleri ise protestocuları Tahrir Meydanı'nda tutmaya çalışıyor. Irak İnsan Hakları Yüksek Komiserliği 1 Ekim'den bu yana devam eden hükümet karşıtı protesto gösterilerinde 301 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

- Bağdat'ta protestocularla güvenlik güçleri arasında çatışma- 1 Ekim'den bu yana devam eden...

Haber Yayın Tarihi: 10.11.2019 06:13 Kaynak: İHAİrak İçişleri Bakanlığı, yüksek teyakkuz durumuna son verildiğini duyurdu
Beşiktaş'ın Levent'te bulunan sosyal tesisine borç darbesi Beşiktaş Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı yapıldı! İbrahim Altınsay sürprizi Annesini bıçakladı, akıl sağlığı yerinde çıkmayınca ceza almadı