Bağdat'taki Güvenlik Duvarı - Son Dakika

Bağdat'taki Güvenlik Duvarı

23.06.2007 20:56
Bağdat'taki Güvenlik Duvarı, System.String[]

Irak'ın Başkenti Bağdat'ın Meşhur Caddesi El Sadun'a ABD Askerleri Tarafından Örülen Kalın ve Yüksek Duvar Iraklı Ressamların Çalışmalarını Sergilendiği Yer Haline Geldi.

Irak'ın başkenti Bağdat'ın meşhur caddesi El Sadun'a ABD askerleri tarafından örülen kalın ve yüksek duvar Iraklı ressamların çalışmalarını sergilendiği yer haline geldi.

ABD Ordusu'nun Bağdat'ta yaptığı güvenlik duvarı, Iraklı ressamların çalışma alanı haline gelirken, Iraklılar duvarın örülmesine harcanan paranın Iraklılar için harcanmasının daha doğru olacağını söylüyor. Iraklı ressamlar duvarın üzerini çizdikleri resimlerle donatırken, vatandaşlar sözde güvenliğin sağlanması için örüldüğü ileri sürülen duvarın hiçbir işe yaramadığını düşünüyor. Tamer Celil isimli Iraklı, "Caddede inşa edilen duvar sayesinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda bir nebze

azalma var. Ancak bu duvar için harcanan para Irak halkının yararına kullanılsaydı çok daha iyi olurdu" dedi. Cuma El Güraysı ise, "Bu duvar caddeyi kapatmaktan başka bir işe yaramıyor. Duvar örülmesinden çok, terör suçlarına verilen cezaların ağırlaştırılmasından yanayım. Ressamların duvarın üzerini resimleri ile donatmalarını ise anlamlı ve güzel buluyorum" diye konuştu.

Güvenlik sebebiyle duvar örme yöntemi ilk kez 2002 yılında İsrail Hükümeti tarafından Filistin ile İsrail arasında kullanılmıştı. Ariel Şaron yönetiminin aldığı bu karar, uluslararası çevrelerce büyük tepki toplamıştı.

(AR-OYK-OYK-D)

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Bağdat'taki Güvenlik Duvarı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor