Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı - Son Dakika

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

2 gün önce

Malatya Valisi Aydın Baruş başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı, System.String[]

Malatya Valisi Aydın Baruş başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Sağlık İl Müdürlüğünün bağımlılıkla mücadele konusunda hazırladığı sunu izlendi.

Toplantıda, metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmalar ele alındı. Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması görüşüldü. Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetimi Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlanması ele alındı.

Okul ve çevrelerinde güvenliğin arttırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamalar değerlendirildi.

Gençlerin etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetleri gözden geçirildi.

2020 yılının ilk toplantısında son bir yılda bağımlılıklarla mücadele konusunda yapılanlar ve daha önceki toplantılarda alınan kararlar değerlendirildi.

Toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Vali Yardımcısı Ömer Sağlam, kaymakamlar, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 03:50 Kaynak: AASon Dakika

Erdoğan müjdeyi verdi! Bu 6 suçu işleyenler hariç, binlerce kişi tahliye olacak
İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu ABD askerleri, Rus askerlerinin Suriye'de petrol sahasına ulaşmasını engelledi Libya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü

Son Dakika Haberleri