Son Dakika Haberleri: Belediye Başkan Adayı Olan Rockçı İmam'dan İddialı Çıkış: Güzel Tepkiler Aldım

Belediye Başkan Adayı Olan Rockçı İmam'dan İddialı Çıkış: Güzel Tepkiler Aldım

4 gün önce

Rockçı İmam olarak tanınan ve meslekten ihraç edilen Ahmet Muhsin Tüzer, bağımsız olarak Kaş Belediye Başkan Adayı oldu. Tüzer, "Adaylara baktım ve ani bir kararla aday oldum. Adaylığımı açıkladıktan sonra da insanlardan çok güzel tepkiler aldım. Belediye başkanı seçilirsem müziği bırakmayacağım." dedi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde 'Rockçı İmam' olarak tanınan ve meslekten ihraç edilen Ahmet Muhsin Tüzer (47), bağımsız olarak Kaş Belediye Başkan adayı oldu. Tüzer, " Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 20 yıl, toplamda 24 yıl devlet hizmeti yaptım. Maalesef bundan 6 ay önce Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bana karşı olan hasmane tutumu ve asılsız iddialar neticesinde çok sevmiş olduğum mesleğimden atıldım, ihraç edildim. Bu esnada 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için halkımızın bana olan teveccühü, güveni, sevgisi nedeniyle Kaş Belediye Başkanlığı bağımsız adayı olarak çıkma kararı aldım" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca meslekten ihraç edildikten sonra ilçede yaşamını devam ettiren Tüzer, esnafı ziyaret etti. Vatandaşlardan oy isteyen Tüzer, yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 yıl diyanette imamlık yaptığını söyledi.

"KÜLTÜR VE SANAT HİZMETLERİNE AĞIRLIK VERMEK İSTİYORUM"

Sevgi meclisi, aşk meclisi kurmak ve halkın sesi olmak istediğini söyleyen Ahmet Muhsin Tüzer, "Bu anlamda başkanlığa seçildiğim takdirde her beldede irfan meclisi kurmak istiyorum. Önce konuya insandan başlamak istiyorum. Çünkü insan hakiki anlamda kamil bir sevgiye ulaştığı zaman, bütün sorunların üstesinden çok kolaylıkla gelebileceğini düşünüyorum. Biz gücümüzü sevgimizden, aşkımızdan, alıyoruz. Şu ana kadar olan çalışmalarım gösterdi ki gerçekten büyük bir teveccüh var. Belediye başkanı olduğum zaman tabii ki ben sanatçıyım. ABD'de albümüm çıktı. Sanat aşığı bir insanım. Kültür ve sanat hizmetlerine ağırlık vermek istiyorum. Kaş zaten bir dünya markası. Bu anlamda Kaş'ı festivaller beldesi, kenti yapmak istiyorum" diye konuştu.

"BAMBAŞKA BİR MECLİS HAYAL EDİYORUM"

Farklı projeleri olduğunu, bunlardan birinin Uluslararası Likya Üniversitesi olduğunu anlatan Tüzer, şöyle dedi:

"Çünkü eğitim, bilim, teknoloji gibi konularda e kadar ilerlersek, dünya çapında o kadar büyük markalar yaratabiliriz. Özellikle üniversitemize yurt dışından ve yurt içinden yazılım mühendisleri transfer etmek, yazılımlar üreterek dünyaya pazarlamak istiyoruz. Halkımıza her daim destek olmak, yani kadınlar meclisi, yaşlılar meclisi, gençler meclisi, her kesimden insanın söz hakkı aldığı ve kendilerini ifade ettiği, hep birlikte kararların alındığı, kolektif şuurun ortaya çıktığı bambaşka bir meclis hayal ediyorum. Bunları gerçekleştirebileceğime inanıyorum."

"GENÇLERİN UMUDU OLMAK İSTİYORUM"

Müziğe aşık olduğunu, yerel sanatçılara çok ciddi destekler vereceğini vurgulayan Tüzer, şöyle devam etti:

"Özellikle Kaş'ta sık sık mini konserler yapmayı düşünüyoruz. Ben de başkan olarak benim konserlerimin de devam edeceğini paylaşmak istiyorum. Kaş'ın en büyük sorunlarından biri de Kaşlılar, aileleriyle birlikte hafta sonları sportif faaliyeti seyredemiyor. Profesyonel liglerde mücadele eden bir takımımız yok. Futbolda, basketbolda, voleybolda. Profesyonel liglerde oynayan Kaş'a ait bir takım oluşturacağız. Gençler benim çok büyük umudum. Gençler sahipsiz, umutsuz. Gençlerin umudu olmak istiyorum. Onlarla projeleri paylaşarak, onların hayallerini ortaya koyarak çok anlamlı, çok güzel projeler yapabileceğimizi düşünüyorum. Bizler geleceği, en büyük yatırımı gençlerimize yaparak gerçekleştireceğiz. Bu anlamda onlarla birlikte olmaktan, onların hayallerini hep birlikte gerçekleştirmekten Ahmet Muhsin Tüzer olarak çok büyük mutluluk duyacağım."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tanzim Kuyruğu Eleştirisine Yanıt: Yokluk Değil, Varlık Kuyruğu İYİ Partili Belediye Başkan Adayı, Kaçak Yapılan Otelinin Yıkılmaması İçin Yolu Kapattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "30 Yıllık Beklenti Sona Eriyor" Deyip Müjdeyi Verdi İYİ Parti, 79 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı