Bağış: Türkiye'nin AB Süreci de Aşılacaktır - Son Dakika

Bağış: Türkiye'nin AB Süreci de Aşılacaktır

01.12.2011 20:34
Bağış: Türkiye'nin AB Süreci de Aşılacaktır, System.String[]

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Bu kadar yüklü bir şekilde Türkiye'ye Avrupa'dan yatırım geliyorsa, Türkiye'nin AB süreci de aşılacaktır" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Bu kadar yüklü bir şekilde Türkiye'ye Avrupa'dan yatırım geliyorsa, Türkiye'nin AB süreci de aşılacaktır" dedi.

Bağış, Türkiye'nin Prag Büyükelçiliği rezidansında Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

Ekonomik ilişkilerin siyasi ilişkileri belirlediğine dikkati çeken Bağış, Türkiye'nin ekonomisinin iyiye gittiğini, bunda da AB'nin çok payı olduğunu söyledi.

Bağış, "Bu kadar yüklü bir şekilde Türkiye'ye Avrupa'dan yatırım geliyorsa, Türkiye'nin AB süreci de aşılacaktır" dedi.

Prag'ın bir köprüler şehri, Türkiye'nin de bir köprü olduğunu ifade eden Bağış, Türkiye'nin potansiyelinin her ortamda anlatılması gerektiğini belirtti.

Bağış, "Türkiye gerçekten Avrupa'nın sorunlarını çözebilecek bir ülke" diye konuştu.

Çek yazar Milan Kundera'nın "Güçlüler güçsüzleri incitemeyecek kadar güçsüz olduklarında, güçsüzler çekip gidecek kadar güçlü olmak zorundaydılar" sözünü hatırlatan Bağış, şunları kaydetti:

"Biz belki AB sürecinde çekip gidecek kadar güçlüyüz. Türkiye, AB olmadan da bu noktalara gelebildi ama biz AB'yi bir barış, medeniyet projesi olarak gördük. Hiçbir şekilde biz ne kibre kapılacağız ne de başkalarının kibre kapılmasına izin vereceğiz." - PRAG

Bağış: Türkiye'nin AB Süreci de Aşılacaktır

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Bağış: Türkiye'nin AB Süreci de Aşılacaktır - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış