Son Dakika Haberleri: Bağışlanan Organlar 5 Kişiye Umut Oldu

Bağışlanan Organlar 5 Kişiye Umut Oldu

9 gün önce

Samsun'un İlkadım ilçesinde tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Mustafa Yılmazel'in bağışlanan organları, Samsun ve Erzurum'da 5 kişiye nakledilecek.

Bağışlanan Organlar 5 Kişiye Umut Oldu, System.String[]
Samsun'un İlkadım ilçesinde tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Mustafa Yılmazel'in bağışlanan organları, Samsun ve Erzurum'da 5 kişiye nakledilecek.

Özel bir hastanede yüksek tansiyon nedeniyle tedavi gören 59 yaşındaki Mustafa Yılmazel'in beyin ölümü gerçekleşti.

Ailesinin Yılmazel'in organlarını bağışlama kararı alması üzerine, Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ve Ulusal Koordinasyon Merkezince, organların nakledilebileceği hastalar belirlendi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi Dr. Öğretim Üyesi Kağan Karabulut ve ekibince yapılan ameliyatla alınan iki böbrek ve iki kornea Samsun'daki hastaları hayata bağlayacak.

Karaciğer ise nakil için ambulansla Erzurum'a gönderildi.


Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mehmet Kazak, gazetecilere yaptığı açıklamada, merhuma Allah'tan rahmet diledi ve "Acılı aileye zor bir anda metanetlerini yitirmeden organ bağışı kararı vererek bağış bekleyen hastalara umut oldukları için sonsuz teşekkür ediyorum. Türkiye'de 30 bine yakın hasta organ nakli için sıra bekliyor. Organ bağışıyla bu hastalarımızın hayatlarını kurtarma imkanı var." dedi.
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 02:56 Kaynak: AATartıştığı Genci Sokak Ortasında Kalbinden Bıçaklayan Cani: Kader mi Ecel mi Diyelim? Üniversite Kampüsünde, Genç Kızın Fotoğrafını Çeken Adamı Tekme Tokat Dövdüler Kayseri'de 78 Yaşındaki Adam 57 Yıllık Eşini Öldürüp, İntihar Etti Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Eşref Kolçak, Hayatını Kaybetti