Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi - Son Dakika

Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi

04.10.2019 22:49

Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi Sanık sosyal medya paylaşımında "Müzelerde sergilenecek bir şaheser bırakacağım"İSTANBUL - Bahçelievler'de kız meselesi yüzünden sokak ortasında ateş ederek Cemil Ceylan'ı öldüren Bilal Daldal'ın yargılanmasına...

Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi

Sanık sosyal medya paylaşımında "Müzelerde sergilenecek bir şaheser bırakacağım"

İSTANBUL - Bahçelievler'de kız meselesi yüzünden sokak ortasında ateş ederek Cemil Ceylan'ı öldüren Bilal Daldal'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada müşteki avukatları sanık Bilal Daldal'ın sosyal medya paylaşımının cinayetin tasarlanarak işlendiğine kanıt olduğunu beyan etti.

İstanbul Bahçelievler'de 21 Şubat 2018'de kız meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucu yanındaki silah ile sokak ortasında Cemil Ceylan'ı öldüren Bilal Daldal'ın yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Bilal Daldal ile müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

Söz verilen müşteki avukatları sanığın tasarlayarak bu cinayeti işlediğini söyleyerek bu doğrultuda ceza verilmesi talebinde bulundu. Müşteki avukatları sanığın sosyal medya paylaşımının cinayetin tasarlanarak işlendiğine kanıt olduğunu da aktardı. Sanık avukatları ise maktülün müvekkilerinin erkeklik gururunu incitecek sözler söylediğini savunarak olayın haksız tahrik altında gerçekleştiğini ifade ettiler.

Söz verilen sanık Bilal Daldal, olaydan dolayı üzgün ve pişman olduğunu söyleyerek "Mağdur kişi benken canımı kurtarmak için suçlu durumuna düştüm. Ne Cemil ne Sümeyye ile bağlantı kurmadım. Ben Cemil'e olay anına kadar 'lan' bile demedim. Cemil oraya beni öldürmek için geldi. Bıçak cebinde açık vaziyetteydi. Korktum ne yapacağımı bilemedim. Silahı çektim kurulu bile değildi. Rastgele ateş ettim" şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme sanığın tutukluk halinin devamına karar vererek bir sonraki celse karar açıklanmak üzere duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 21 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen olay anlatıldı. İddianamede Sümeyye Ü. ile Bilal Daldal'ın uzun süredir sevgili oldukları, Sümeyye Ü'nün isteği ile ayrıldıkları ve Sümeyye Ü'nün Cemil Ceylan ile görüşmeye başladığı anlatıldı. Ayrılmayı kabullenemeyen şüpheli Bilal Daldal'ın, Sümeyye'yi devamlı arayıp mesaj attığı, abisinin konu ile ilgili Bilal Daldal ile görüşmesi üzerine bir daha aramamak için söz verdiği de iddianamede belirtildi. Olay günü şüpheli Bilal Daldal'ın Instagram hesabından Sümeyye Ü ile çekilmiş fotoğraf paylaşarak "Bugün senin doğum günün. Bugün seni isteyecektik" şeklinde paylaşım yaptığı da iddianamede belirtildi. Olay günü maktül Cemil Ceylan ile sanık Bilal Daldal'ın karşılaştıklarının aktarıldığı iddianamede, maktulün yüksek ses ile "gel yüzleşelim" diye bağırdığı, Bilal Daldal'ın ise "sen vurmak kırmak istiyorsun" diye bağırdığı anlatıldı. İddianamede Cemil Ceylan'ın "sen bu kadar erkeksin işte" demesi üzerine Bilal Daldal'ın maktulün üzerine koştuğu, maktulün bu esnada bıçağını çıkardığı, Bilal Daldal'ın elindeki silah ile 2-3 el ateş ettiği ve açılan ateş sonucu Cemil Ceylan'a kurşunların isabet ettiği belirtildi. İddianamede Cemil Ceylan'ın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği açıklanırken, Bilal Daldal'ın olaydan sonra Sümeyye Ü'nün evine gidip zili çaldığı, kapıyı kimsenin açmadığı, bunun üzerine boynunun altına silah dayayarak Sümeyye Ü. ile görüşmek için ısrar ettiği daha sonra ise ikna edilerek silahı ile birlikte teslim olduğu aktarıldı. İddianamede Bilal Daldal'ın 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis, 'ruhsatsız silah taşıma ya da bulundurma' suçundan ise 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi
Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi
Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi
Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Bahçelievler'de sokak ortasında işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı Babası sinir krizi geçirdi! 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu İbo Show'da duygusal anlar! Kibariye'nin 'Annem' yorumu, İbrahim Tatlıses'i ağlattı Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi