Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli - Son Dakika

Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli

24.03.2020 17:34
Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli, System.String[]

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü yaşlıların market ihtiyaçlarını Bahçelievler Belediyesi ekipleri karşılıyor.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerinden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü yaşlıların market ihtiyaçlarını Bahçelievler Belediyesi ekipleri karşılıyor. Telefon ile ihtiyaçlarını belirten yaşlı vatandaşların isteklerini ekipler, evlerine kadar götürüyor.

Bahçelievler Belediyesi ilçe genelinde evlerinden çıkmayan 65 yaş üstü yaşlılara, ekipleri ile market hizmeti veriyor. 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra engelli, evde bakım hastası, kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir telefon hattı kuruldu. Kurulan bu çağrı merkezini arayan vatandaşlar, belediyeden ekip talebinde bulunuyor. Talebi değerlendiren belediye adrese ekiplerini yönlendiriyor. Adrese giden ekipler evdeki temel ihtiyaçların neler olduğunun listesini yaparak marketten alışveriş yaparak ihtiyaç sahibine teslim ediyor.

"Biz çıkamadığımız için iş siz gençlere düşüyor"

İhtiyaçlarının çok hızlı bir şekilde geldiğini belirten Kadın Perk, "Çocuklarım aslında her ihtiyacımı karşılıyor; ama bu sefer size haber verdim. Çok teşekkür ederim çok hızlı bir şekilde getirdiniz tüm ihtiyaçlarımı. Hakkınızı helal edin Allah güç kuvvet versin sizlere. Biz çıkamadığımız için iş siz gençlere düşüyor. Bizim yaşımızda olanlar evlerinde dursunlar" dedi. - İSTANBUL

Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli
Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli
Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli
Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli
Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bahçelievler'de yaşlı vatandaşlara yardım eli - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor Yıkılmış metruk evde insan kafatası ve kemikler bulundu Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Pastane çalışanlarının kavgadan korkup dolaba saklandıkları anlar kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti