Son Dakika Haberleri: Bahçeşehir Robotik Takımı Muratpaşa'da

Bahçeşehir Robotik Takımı Muratpaşa'da

12 ay önce

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mart ayında Amerika’da düzenlenecek yarışmaya katılacak olan öğrencileri ağırladı.

Bahçeşehir Robotik Takımı Muratpaşa'da, System.String[]
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mart ayında Amerika'da düzenlenecek yarışmaya katılacak olan öğrencileri ağırladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, her Çarşamba gerçekleştirdiği randevusuz görüşme saatlerinde Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi robotik takımı öğrencilerini ağırladı. 4 yıl önce kurulan ve şu anda 20 öğrenci ve 2 takımdan oluşan Antalya ilk ve en büyük robotik takımının ziyaretinde, gençler projelerini ve elde ettikleri başarıları Başkan Uysal'la paylaştı.

Geçen yıl üçüncüsü düzenlenen First Robotics Competitions (FRC) Liselerarası Robotik Yarışması'nda katılan, Turkish Off-Season Turnuvası'nda 54 takım içinden 'Rookie All- Star' Ödülü'ne uzanan gençler, en büyük hedeflerinin 14-17 Mart 2018 tarihleri arasında Amerika'da gerçekleşecek FRC Kick-Off Yarışması'nda Türk gençlerini temsil etmek olduğunu söyledi.

Gençleri tebrik eden Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak hızla gelişen ve değişen teknolojiye gerek kurumun gerekse toplumun uyum sağlaması için bir dizi çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti.

Başkan Uysal, "Kısa bir süre sonra bir proje bilgi bankasını da sahip olacak inovasyon merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca kentin dezavantajlı, sosyal açıdan zayıf mahallerinde çocuklarımız için geçen yaz döneminde kodlama eğitimi programları düzenledik. Muratpaşa Belediyesi olarak bir şekilde bu süreci kenarından tutmaya çalışıyoruz. Ama sizlerle gurur duymamak mümkün değil. Tebrik ediyorum. Mümkün olduğu ölçüde yanınızda olacağız" dedi.

Ziyaretin sonunda gençler, Başkan Uysal'a takım şapkası hediye etti. - ANTALYAYasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi