BAİBÜ'de "60+ Tazelenme Üniversitesi" projesi - Son Dakika

BAİBÜ'de "60+ Tazelenme Üniversitesi" projesi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ile Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği arasında yapılan "60+ Tazelenme Üniversitesi" projesi hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.

BAİBÜ'de

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ile Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği arasında yapılan "60+ Tazelenme Üniversitesi" projesi hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.
BAİBÜ'den yapılan açıklamada, üniversitenin yürüttüğü sosyal programlara bir yenisinin daha eklendiği, Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği ile yürütülecek projede üniversitenin amfi ve sınıflarının kapılarının ileri yaştaki büyüklere açılacağı, sağlıktan, beslenmeye, sosyal bilimlerden, güzel sanatlardan, felsefe ve ilahiyata kadar çeşitli bilim dallarından akademisyenlerin ders, kurs ve seminer vereceği belirtildi.
Konu hakkında ilk defa geçtiğimiz ay İzzet Baysal Huzurevi ziyaretinde Tazelenme Üniversitesi hakkında hazırlıkların sürdüğünü duyuran BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, hazırlıkların tamamlanarak, Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği ile protokol imzalanma aşamasına gelindiğini ifade etti.
Rektör Alişarlı, Anneler Üniversitede Projesi ile ev hanımlarına üniversitede bir haftalık, içeriği dopdolu ve yararlı bir eğitim fırsatını üç yıldır sunduklarını hatırlatarak, "Başarıyla devam eden bu sosyal projemizi daha da geliştirerek, belli bir yaşın üzerindeki büyüklerimize de aynı fırsatları vermek istiyoruz. Tazelenme Üniversitesi Projesi ile değerli büyüklerimizi de üniversitemizde bir hafta ağırlamak istiyoruz." dedi.
BAİBÜ ile Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği arasında hazırlanan 60+ Tazelenme Üniversitesi projesi için önümüzdeki günlerde protokol töreni düzenleneceği kaydedildi.


Son Dakika

Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Oyuncu Kaan Yıldırım'dan Hadise'ye çağrı: Baba olmak istiyorum Oyuncu Tamer Karadağlı, Çocuklar Duymasın defterini kapattı: Benim için bitmiştir Eda Taşpınar, cüretkar bikinisiyle poz verdi Vefat eden 9 yaşındaki oğluyla çekilen fotoğrafını paylaşan Ebru Şallı, herkesi duygulandırdı 45 yaşındaki Linet, havuz başında siyah bikinisiyle poz verdi Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi 22 yaşındaki Kylie Jenner, en çok para ödenen ünlü listesinde ilk sıraya yerleşti Şahan Gökbakar, koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten kovduğu ileri sürülen güvenlik personelinin attığı veda mesajını paylaştı Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor Yağmalama görüntüleri ortaya çıkan ünlü YouTuber Jake Paul hakkında soruşturma başlatıldı İkinci kez kolundan sakatlanan Berkay Şahin, maskesini takmakta güçlük çekti Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi karakterini Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun canlandıracak Çukur'un Mahsun'u Berkay Ateş, 19 yaşındayken Tarkan'ın konserlerinde koruma olarak görev yaptığını anlattı