Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile görüştü - Son Dakika

Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile görüştü

18.01.2023 10:42

Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile görüştüÇEKYA, (DHA)- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Çekya'nın başkenti Prag'da dün Başbakan Petr Fiala ile bir araya geldi.

Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile görüştü

ÇEKYA, (DHA)- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Çekya'nın başkenti Prag'da dün Başbakan Petr Fiala ile bir araya geldi.

Bakan Akar, dünkü ziyaretinde Savunma Bakanlığı'nda Çek mevkidaşı Jana Cernochova ile görüşmesinin ardından Parlamento binasına geçerek Çekya Başbakanı Petr Fiala ile bir araya geldi. Görüşmede Bakan Akar tarafından iki ülke arasında başta savunma sanayi, askeri eğitim iş birliği olmak üzere diğer alanlarda iş birliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Bakan Akar ayrıca ülkenin önemli savunma sanayisi şirketlerinden Omnipol'a giderek çalışmalara ilişkin brifing aldı. Ziyaretinde Bakan Akar'a Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış da eşlik etti. Bakan Akar'ın ziyareti, Çekya'ya 14 sene sonra Savunma Bakanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret olması bakımından da önem taşıyor. Öte yandan Bakan Akar, Prag'da Türk vatandaşların yakın ilgisiyle de karşılaştı. Bakan Akar'ı gören vatandaşlar yanına gelerek sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
CANLI YAYIN DUYURUSU CANLI YAYIN DUYURUSU SPOR Tolunay Kafkas: Az hata yapmak istiyoruz SPOR Tolunay Kafkas: Az hata yapmak istiyoruz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Başkanı Serdar Çevirgen'den FIBA'ya eleştiri ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Başkanı Serdar Çevirgen'den FIBA'ya eleştiri

Son Dakika Güncel Bakan Akar, Çekya Başbakanı Fiala ile görüştü - Son Dakika


Advertisement