Bakan Albayrak'a İlk Soru Soruldu: Rus Jeti Düştü, Doğalgaz Ne Olacak? - Son Dakika

Bakan Albayrak'a İlk Soru Soruldu: Rus Jeti Düştü, Doğalgaz Ne Olacak?

24.11.2015 22:19

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak göreve gelen Berat Albayrak'a ilk soru "Rus jeti düştü, doğalgaz ne olacak?" şeklinde geldi.

Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a gündemle ilgili ilk soru soruldu. Albayrak, Rusya ile yaşanan krizle ilgili Türkiye'nin doğalgaz konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağı yönünde gelen soruya yanıt verdi.

İşte Albayrak'ın açıklamaları:

"ARKADAŞLARDAN BİLGİ ALACAĞIZ"

"Şimdi bu çok taze sıcak bir gelişme. Bunun tüm detaylarıyla hakim olmadan, detaylı bir çalışma ve açıklama yapmak mümkün değil. Bugün biliyorsunuz, bir güvenlik toplantısı yapılıyor. Bu kriz diye de adlandırılıyorsa, medyadaki gelişmeleri çok da takip edemedik. O noktada ele almak lazım. Biz Rusya ile çok uzun geçmişe dayalı dostlukları, ticari, kültürel ilişkileri olan bir ülkeyiz. Sadece enerji değil birçok farklı sektörde uzun dönemdir önemli ilişkileri olan bir ülkeyiz. Enerji özelinde ben çok pesimist bakmıyorum. Kış kapıda özelinde değerlendirirsek, arkadaşlardan bilgi alacağız, konuşacağız. Ben o anlamda vatandaşlarımızın müsterih olması gerektiğini şahsen düşünüyorum" dedi.

"ÇOK DAHA BÜYÜK BAŞARILARI ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

Albayrak şöyle devam etti:

"Özel sektör kariyerimiz boyunca, enerji üzerinde, ticareti üzerinde, masanın çok farklı yerlerinde yer aldık. Şimdi öğretmeye öğrenmeye duyduğumuz muhabbet gereği akademik olarak takip ettiğimiz boyutu küçük bir boyutu. Ali Rıza Bey teveccüh gösterdi. Siyasete de çok büyük katkıları oldu. Ben şunu bahsetmeden geçemeyeceğim. AK Parti olarak biz 12-13 yıldır enerji politikaları üzerinde çok büyük adımlar attık. AK Parti iktidarının başarı arasında milli geliri üç dört kat artırdı diyoruz ama Türkiye'deki kurulu güç kapasitesi 73 bin Megawatt'a çıkarmışız. Türkiye'nin büyük hedefleri var. 2023 diyoruz, önümüzdeki 10 yıl, 20 yıl diyoruz. Bu süreçlerle alakalı çok ciddi, Türkiye'nin bakanlığımızın takip etmesi gereken çok büyük bir iş yükü var. En önemlisi, burada bir pay açmamız gereken özel sektörümüze de düşen sorumluluklar var. Önümüzdeki dönemlerde bunları ciddi şekilde ele alıp, arkadaşlarımızın ortaya koyduğu performansın daha da üstüne çıkmaya çalışarak, çok daha büyük başarıları ortaya koymaya çalışacağız."

Bakan Albayrak'a İlk Soru Soruldu: Rus Jeti Düştü, Doğalgaz Ne Olacak?

Son Dakika Ekonomi Bakan Albayrak'a İlk Soru Soruldu: Rus Jeti Düştü, Doğalgaz Ne Olacak? - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama