Bakan Albayrak: EYT gündemimizde yok - Son Dakika

Bakan Albayrak: EYT gündemimizde yok

08.10.2019 12:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirmesiyle heyecanlanan EYT'lilere Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan kötü haber geldi. Albayrak, EYT'lilerle ilgili gelen sorulara, "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda bir formül üretmesi için Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirmesi EYT'lileri heyecanlı bir bekleyişe sokmuştu. Emeklilikte yaşa takılan yüz binlerce kişi, hükümetin yeni çalışmasını bekliyordu. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın EYT'lilerin durumu hakkında yaptığı açıklama umutları suya düşürdü.

"EYT GÜNDEMİMİZDE YOK"

Bakan Albayrak'ın AK Parti kampında yaptığı sunumların ardından milletvekillerinden en çok gelen soru EYT ile ilgili oldu. Albayrak, sorulara "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok" diye yanıt verdi.

"EN KISA SÜREDE POZİTİF ADIMLAR ATILACAK"

Albayrak'ın, sunumunda, "Seçimlerin yenilenmesi ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim istediğimiz noktada olacaktı. Ama çalışmalarımızı yaptık. En kısa sürede özellikle işsizlikte pozitif adımlar olacak" dediği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

EYT'lilerin sorunlarının çözüme kavuşması için talimat veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda formül üretilmesi için Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirmişti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendirdiği Prof. Dr. Vedat Bilgin ile görüşmüştü. Söz konusu gelişmeler sonrası yüz binlerce EYT'li heyecanlı bir bekleyişe girmişti.

Bakan Albayrak: EYT gündemimizde yok

Son Dakika Güncel Bakan Albayrak: EYT gündemimizde yok - Son Dakika


Son Dakika

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kendisini karantinaya aldı Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Eşinden şiddet gören engelli koca polise sığındı Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır