Bakan Albayrak: "İhracatımız ithalata bağımlı yaklaşımının temelsiz olduğu ortaya çıktı" - Son Dakika

Bakan Albayrak: "İhracatımız ithalata bağımlı yaklaşımının temelsiz olduğu ortaya çıktı"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ihracatının ithalata bağımlı olduğu yaklaşımının temelsiz olduğunu ifade etti.

Bakan Albayrak:

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ihracatının ithalata bağımlı olduğu yaklaşımının temelsiz olduğunu ifade etti.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütünün (OECD), ihracatın içindeki ithalat payı araştırmasında Türkiye'nin yüzde 16,5 ile en iyi 20 ülke arasında yer aldığını, Almanya, Fransa ve İtalya'dan iyi durumda olduğunu belirtti.

Albayrak, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İhracatımız ithalata bağımlı yaklaşımının temelsiz olduğu ortaya çıktı. OECD'nin ihracatın içindeki ithalat payı araştırmasına göre Türkiye yüzde 16,5 ile en iyi 20'de ve Almanya, Fransa, İtalya'dan iyi durumda. Yerlileştirme ve üretim desteklerimizle bu oranı daha da düşüreceğiz."


Son Dakika

Döviz alımlarında vergi 5 kat arttı: Her 100 dolarda, 1 dolar vergi vereceğiz Hollanda'daki dünyaca ünlü sanat oteli koronavirüs nedeniyle iflas etti 40 derece sıcakta günde 110 ton patates taşıyan 4 işçi, kişi başı 440 TL kazanıyor Buğdaydaki rekolte artışı üreticiye çifte bayram yaşatıyor Muğla'da salep eken çiftçiler, kilosu 350 TL'den siparişlere yetişemiyor Bu bayram baklava ve şeker sektörünün işleri yüzde 70 düştü Tekstil piyasası bayram öncesi sessizliğe büründü! Esnaf sinek avlıyor Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ve köprüler bayram boyunca ücretsiz olacak 2019 yılı kütlü pamuk fark ödemesi dekar başına 500 kilogram üzerinden ödenecek ABD'li araç kiralama şirketi Hertz, koronavirüs nedeniyle konkordato başvurusu yaptı Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan bağış miktarı 2 milyar 23 milyon 523 bin liraya ulaştı Keçilerini Saanen ırkıyla melezleyen besici, süt verimini 2 kat artırdı Deutsche Bank, koronavirüs nedeniyle yöneticilerinden 1 ay maaş almamalarını istedi Son Dakika: Koronavirüs nedeniyle durdurulan hızlı tren seferleri 28 Mayıs'ta başlayacak ABD'li milyarder yatı için Marmaris'ten 1 milyon 380 bin liralık yakıt aldı
Cem Uzan dede oldu Cem Uzan dede oldu         
00:36