Bakan Albayrak, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının 2022'de tamamlanacağını açıkladı - Son Dakika

Bakan Albayrak, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının 2022'de tamamlanacağını açıkladı

2 ay önce

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, bütçe görüşmelerinin devam ettiği Meclis'te Hazine Bakanı Berat Albayrak'a Merkez Bankası'nın İstanbul'a ne zaman taşınacağını sordu. Albayrak, söz konusu taşınmanın 2022'de tamamlanacağını ifade etti.

Bütçe görüşmelerinde söz alan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın sorusu üzerine, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının 2022 yılında tamamlanacağını söyledi.

50 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE KREDİ SAĞLANDI

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, TBMM Genel Kurulu'nda süren 2020 yılı bütçe görüşmelerinde, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Albayrak, 200 binden fazla KOBİ ve esnafa bir kısmı Hazine tarafından karşılanacak şekilde 50 milyar liranın üzerinde kredi sağlandığını söyledi.

Merkez Bankası'nın taşınmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Albayrak, şunları söyledi:

"2022 YILINDA TAMAMLANACAK"

'Merkez Bankası'nın bazı bölümlerinin İstanbul'a taşınması söz konusu. İstanbul sadece bir finans merkezi olarak değil, Türkiye ekonomisinin 3'te birinin merkezi olması nedeniyle küresel bir ekonominin merkezi olması nedeniyle, sadece 9/5 değil, 7/24 bazı piyasalarla, finansal kurumlarıyla uluslararası sektör ve firmaları ile hemhal olunmayıgerektiren bir şehirdir. Merkez Bankası'nın bazı bölümleri İstanbul'a taşınacak. Bunu 2022 yılında tamamlayacağız."

Bakan Albayrak, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasının 2022'de tamamlanacağını açıkladı
Haber Yayın Tarihi: 11.12.2019 10:39 Kaynak: AASon Dakika

Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri